disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

YÜZLERCE HAVACI ŞEHİDİN RUHUNU İNCİTTİNİZ ....

YÜZLERCE HAVACI ŞEHİDİN RUHUNU İNCİTTİNİZ ...._resim
Perinçek'in yardımcısı Hava Kuvvetleri'nde diploma dağıtmış
İzmir Çiğli'deki 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığında, pilotaj eğitimini tamamlayarak bröve takmaya hak kazanan 2006-B devresi 34 pilot teğmenin mezuniyet töreni İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emekli Korgeneral Yaşar Müjdeci'nin katılması ise dikkat çekti.

Sabah gazetesinin haberine göre Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndaki mezuniyet törenine Babaoğlu'nun yanı sıra Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Ziya Güler, 2'inci Ana Jet Üs Komutanı Tümgeneral Nedim Güngör Kurubaş, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emekli Korgeneral Yaşar Müjdeci, pilotaj eğitimlerini tamamlayan 34 teğmen, aileleri ve üst düzey rütbeli askerler katıldı. Hatırlanacağı gibi emekli Korgeneral Müjdeci'nin İşçi Partisi'nde Silahlı Kuvvetler'e ait gizli belge ve bilgiler ortaya çıkmıştı. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Babaoğlu'nun geçtiğimiz günlerde Ergenekon terör örgütü operasyonu hakkında Ergenekon'un ne olduğu belli değil. demesi de dikkat çekmişti.

İzmir'deki törende konuşan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Hak ettiğiniz brövelerinizle sizler, Ulu Önder Atatürk'ün kurduğu laik, demokratik ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kanatlı savaşçıları olacaksınız dedi. Törende, dereceye giren teğmenlere, diplomaları ve bröveleri de Orgeneral Babaoğlu tarafından verildi. Törenin ardından Babaoğlu ve mezun pilot teğmenler birlikte fotoğraf çektirirken genç pilotlar, kılıçlarını çatıp mutluluklarını aileleriyle paylaştı.

Hatırlanacağı gibi Ergenekon terör örgütü soruşuturmasında İşçi Partisi binalarında Silahlı Kuvvetler'e ait gizli nitelikli çok sayıda belge ele geçirilmişti. Polis, emekli Korgeneral Müjdeci'nin Genel Başkanı olan Doğu Perinçek'e İşçi Partisi'nin Genel Merkezi'nin 4. katında yapılan arama sırasında bulunan 'Konu: İP/Karargâh Evleri' başlıklı beş sayfalık belgeyi de sordu. Söz konusu belge, İşçi Partisi ve Alevi kesimin yanı sıra bazı TSK mensupları ve memurların da katılımıyla, emperyalistlerle Cumhuriyet karşıtları, yıkıcıları ile mücadele amacıyla bir hareket başlatıldığı yönünde hassas kaynaktan bilgiler intikal etmiştir. Yürütülecek bu çalışmalarda hiçbir kurum ve oluşumun zarar görmemesi için 'Karargâh Evleri' adı altında, çekirdek kadroların oluşturulmasının öngörüldüğü alınan bilgilerdendir deniliyor

Karargâh Evleri başlığı altında hazırlanan şemanın en üst kısmında İbrahim Aslan var. Buna bağlı isimler olarak da (İ.Yaşar Hacısalihoğlu-Türkiyem topluluğu), (Askeri kesim- Albay Cengiz Köylü), (Alevi kesim - Dede) yazılı. Şemada, askeri kesimin altında yerleştirilen iki oktan birisinin altında Harp Akademisi, diğerinde ise Hava Harp Okulu başlıkları ayrılmış. Harp Ademisi başlığı altında da Albay Cengiz Köylü, Albay Yavuz Göker, Albay Turan Toker, Fırat Kaymakçıoğlu, Hasan Günay Aktaş, Osman Şen, Mahmut Mehil Başdemir, Turan, Kemal, Y.Selim Özmen ve Rıza Okur isimleri yazılı. Hava Harp Okulu başlığı altında da, Binbaşı Bülent yazılı. Öğrenciler başlığı altında ise, Ozan Nizam, Gökhan Gülşen, Cihan Akyol, Alper Özkan, Emre Yılmaz, Çağdaş Doğan, Onur Sönmez, İbrahim Polat gibi isimler var. Şemada ayrıca 'Destek sağlayan', 'Memur kesimi' gibi ek uzantılarda da bazı isimler yazılı.

Öte yandan Ergenekon soruşturması kapsamında İP'in 29 Mart 2008 tarihinde tutuklanan Ulusal Kanal İzmir Temsilcilisi Hayati Özcan ait bilgisayarda yapılan incelemede 'çok gizli' ibareli askeri belgeler ele geçirilmişti. Özcan'da İzmir Şirinyer'de bulunan NATO üssüne yönelik saldırı planı çıkmıştı. 'Çok gizli' ibareli belgelerde NATO üssüne ait kapsamlı bilgilerle, üste çalışan tüm personelin imza sirkülerleri, fotoğrafları bulunuyordu. 'Operasyon' isimli klasörde NATO üssünün park alanlarına ait hazırlanmış fotoğraflı krokileri yer alırken kırmızı ile çizilen yerlerin saldırı için kullanılabilecek alanları gösterdiği görülmüştü. Krokilerde su deposu daire içine alınarak ' kimyasal karışım' notu düşülmüştü. Planların hazırlanış şekli ve içeriğinin çok kapsamlı olması bu belgelerin 'resmi' kişilerin elinden çıktığı iddiasına yol açmıştı. İP yönetiminin NATO karşıtı söylemleriyle tanınması dikkat çekiyordu.

Öte yandan Sabah yazarı Emre Aköz bugün, bazı muvazzaf askerlerin adı Ergenekon soruşturmasına karışmış emekli generaller ile olan ilginç bağlantılarına dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. İşte Emre Aköz'ün bugünkü yazısının ilgili bölümü.

Korgeneralli jestler

Bu kez konumuz gerçek bir haber. Olay şöyle: İzmir Çiğli'deki 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığında, pilotaj eğitimini tamamlayan 34 pilot teğmenin mezuniyet töreni yapılıyor.

Törene Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Aydoğan Babaoğlu da katılıyor. Konuşmalardan sonra teğmenlere bröveleri takılıyor, diplomaları veriliyor.

Bu arada sivil bir kişi çıkıyor ortaya. Babaoğlu'nun bröveleri takmasının ardından, teğmenlere diplomalarını veriyor.

Kim bu sivil? Emekli Hava Korgeneral Yaşar Müjdeci.

Olayın ilginçliği şurada:

Yaşar Müjdeci şu sıralar İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı.

Geçen yıl, İzmir'deki Emekli general cumhuriyet mitinginde, şimdi Ergenekon'dan tutuklu emekli Albay Fikri Karadağ, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, ADD Başkanı emekli Org. Şener Eruygur ve emekli Org. Hurşit Tolon ile birlikte ön saflarda yürümüştü.

Ne güzel jestler yapılıyor bu ülkede; değil mi? Kurumsal ziyaret için muvazzaf bir korgeneral Kandıra Cezaevi'ne gönderilirken, emekli bir korgeneral de törene davet ediliyor.

Bu arada merak ettim:

Org. Babaoğlu, Ergenekon'un ne olduğu belli değil demişti hani.

Bunu 3 Eylül günü söyledi. Tören ise 4 Eylül'de yapıldı.

Acaba Org. Babaoğlu, hazır Müjdeci'yi bulmuşken, Şu Ergenekon neyin nesidir diye sormuş mudur?

Genel başkanı Doğu Perinçek, Ergenekon davasından tutuklu olan Yaşar Müjdeci de uzun uzun anlatmış mıdır?

EDİTÖRÜN NOTU :
_____________________________

BİR GENERAL; Türk milletinin kendisine verdiği şanlı general rütbesini aleni TERÖRİST BAŞINA destek veren DOĞU PERİNÇEK VE İŞÇİ PARTİSİ saflarında kirletemez.

Eğer kirletiyorsa görevdeki HKK o kişileri yüzlerce şehit pilotun ruhlarının geldiği törenlere DAVET EDEMEZ.

Sayın Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu'nu bu davranışından dolayı kınıyorum.Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 06/09/2008 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors