disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Elmadağ Belediye Başkanı Ömer Ağa KURT

Elmadağ Belediye Başkanı Ömer Ağa KURT_resim
01.01.1957 Elmadağ doğumlu.İlk ve Orta Eğitimini Elmadağ’da bitirdi. 1976 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi bölümüne öğrenci olarak girdi. 1980 yılında mezun oldu. 1981 yılında er olarak askerliğini yaptı. 1982 yılında ticarete atıldı, lokanta işletmeciliği yaptı.

1983 yılında evlendi. Şuanda 4 çocuk sahibi, eşi Zeynep ev kadını, çocuklarından Feyzan Kurt(Eysen) evli ve İnşaat Mühendisi. Nazan Dumlupınar Üniversitesi Kamu yönetimi bölümünde okuyor. Diğer iki çocuğu Işılay ve Selenay ilköğretim öğrencisi.

1985 yılında öğretmenliğe başladı. Namık Kemal İlköğretim okulu Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görevine başladı. 1988 yılında İlçe Eğitim Müdürlüğü tarafından siyasi davranarak Mamak Tepecik İlköğretim okuluna sürgün gitti. 1988 yılı 29 Aralığında istifa ederek S.H.P. den Belediye Başkanlığı adayı oldu. 27. Mart 1989 yılında Elmadağ Belediye Başkanı seçildi.

Elmadağ İlçesi, köy görüntüsünden kent şekline getirdi. İmar planları bitirildi. Araç ve makine parkı kuruldu. Belediye binası yapılarak bütün birimler toplandı. Fen işleri ve atölyeler kuruldu. Yeşil alanlar ve çocuk parkları yapıldı. Elmadağ ilk defa asfalt gördü. Otobüs sayısı 3 den 13 ‘e çıkarıldı. Su ve kanalizasyon problemleri bitirildi. On yıl içerisinde 750 Elmadağlı işsize iş bulundu ve istihdam edildi.

1999 yılında oy oranı çok düşmemesine rağmen, diğer partilerin birleşmesiyle belediye başkanlığını kaybetti. Memur olarak Yeni Mahalle belediyesinde işe başladı.

2004 yılında C.H.P. İlçe teşkilatının istediği ve Elmadağlı vatandaşın yoğun talebi sonucu yeniden seçilerek belediye başkanı oldu.

İki yıldır belediye çalışmalarını işlerlik kazandırarak ve belediyedeki savurganlığı ve siyasallaşmayı durdurarak halkın geleceği bir devlet kapısı yaptı. Herkese kapılar sonuna kadar açıldı. Vatandaş üç aşamalı aramadan kurtularak direk açık kapılardan görüş yapabilmekte ve birebir Belediye Başkanıyla görüşme imkanına sahip oldu.

Ömer Ağa KURT şu anda İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkan vekilliği, Mahalli İdareciler Birliği Encümen Üyeliği, Büyük Şehir Belediye Meclis Üyeliği görevini yapmaktadır.

İletişim

Elmadağ Belediye Başkanlığı

Adres:
Tel: 0 (312) 863 06 50
Fax: 0 (312) 863 36 60
Email: elmadagbelediyesi@hotmail.com


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 08/01/2008 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors