disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Bingöl Belediye Başkanı Hacı KETENALP

Bingöl Belediye Başkanı Hacı KETENALP_resim

Bingöl Belediye Başkanı Hacı KETENALP, basın kuruluşlarında ve haber ajanslarında yayınlanan 'Bingöl Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından denetlenecek" haberlerine açıklama getirdi.

Makamında bir basın toplantısı düzenleyen Bingöl Beleiye Başkanı Hacı KETENALP, son dönemlerde bazı ulusal basın kuruluşlarında ve haber ajanslarında yayınlanan 'Bingöl Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından denetlenecek" şeklinde kamuoyunu manipüle edecek haberler yapıldığını ve bu haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

Kaynak gösterilmeden yayınlanan haberlerin her ne kadar resmi bir kaynağı olmasa da vatandaşlar arasında huzursuzluğa yol açtığını belirten Ketenalp, "Bingöl Belediyesi bu varsayımlar temelinde yıpratılmaya çalışılmaktadır" dedi.

Denetimler ve yasal haklar hakkında basın mensuplarına kısa bir bilgi veren KETENALP şöyle devam etti; "Bingöl Belediyesi anayasanın bir gereği olarak yer alan genel ve özel teftiş uygulanması doğrultusunda İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişleri tarafından 2005 yılında teftişe tabi tutulmuştur. Bu teftişte yapılan incelemeler sonucunda belediyenin herhangi bir yasal işleme tabi tutulmasına gerek görülmemiştir" diye konuştu.

Başkan KETENALP, "Devletin bütün kurumlarında olduğu gibi belediyemiz de rutin teftişi geçirmiştir. Buna rağmen son dönemlerde İçişleri Bakanlığı'na atfen, hukuki dayanaktan yoksun, yeni bir özel teftiş yapılacakmış gibi kamuoyuna aksettirmeye çalışılması tamamen Bingöl Belediyesi'ni karalamaktır" şeklinde konuştu.

KETENALP, kaynak göstermeden bu tür haberleri yayınlayan bazı ulusal basın kuruluşları ve haber ajansların hakkında hukuki işlem başlatacaklarını ifade etti.

Bu yıl 30 bin metrekare kilitlik yol ağını kilitli parke taşıyla yenilemeyi hedeflediklerini söyleyen Bingöl Belediye Başkanı Hacı Ketenalp; "Kilitli parke taşı fabrikamızda şuana kadar 1 milyon 300 bin adet taş üretmiş durumdayız�

Yolları kilitli parke taşıyla, kaldırımları ise bazal taşlarla yenileyen Bingöl Belediyesi, çalışmalarını hızlandırdı.
Bu yıl hedefledikleri 30 bin metrekarelik yol ağını yenilemek için şimdiye kadar 1 milyon 300 bin adet taş ürettiklerini aktaran Belediye Başkanı Ketenalp, yine kendi üretimleri olan 6 bin adet bordur ve 15 bin adet de oluk taşı ile çalışmaları sürdürdüklerini kaydetti.
Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nün Genç, Kültür ve İnönü caddeleri ile birçok sokakta başlatılan kaldırım ve yol çalışmaları vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyor. Yapılan çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanı Hacı Ketenalp, amaçlarının şehrin tüm cadde ve sokaklarını yenilemek olduğunu vurguladı.

Kış gelmeden, hedeflenen cadde ve sokakların bitirilmesi için büyük bir çaba sarf ettiklerini söyleyen Başkan Ketenalp; "Her yıl yenilen yol ve kaldırımlar yerine en az 10�15 yıl kalıcı olacak çalışmalar yapmak istiyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmalarla artık yollarımız her kış bozulmayacak. Hizmetlerimiz uzun ömürlü olacaktır" ifadelerini kullandı.

Yapılan kaldırım çalışmalarının şehre modern bir hava verdiğini ifade eden Ketenalp, insanların rahat edebilmesi için ekipleri ile birlikte geceli gündüzlü çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.
Aynı zamanda telefon ve elektrik kablolarının yeraltına alınması çalışmalarını yürüten Telekom ve FEDAŞ ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını aktaran Başkan Ketenalp, yaz sezonunu en iyi şekilde değerlendirip vatandaşların beklentilerine cevap vermek istediklerini söyledi.

Bu yıl, 30 bin metrekarelik yol ağını kilitli parke taşıyla yenilemeyi hedeflediklerini söyleyen Ketenalp; "Belediyemize ait olan kilitli taş fabrikasında şu ana kadar 1 milyon 300 bin adet kilitli taş üretmiş durumdayız. Yine kendi üretimimiz olan 6 bin adet bordur ve 15 bin adet oluk taşı ile çalışmalarımız sürmüştür. Yıllar önce yapılan kaldırımlarımız kullanılmaz hale gelmişti. Onun için geçen yıl başlatmış olduğumuz çalışmalar ile hedeflenen 13 bin metrekarelik kaldırım çalışmalarında şu ana kadar 8 bin metrekare alana bazalt taşı döşenmesi çalışmamız tamamlanmıştır" şeklinde konuştu.

Özellikle kaldım yapım işlerinin zamanında ve kış sezonundan önce tamamlanması için gece mesai yapıldığına işaret eden Ketenalp, bu yılki hedeflerini gerçekleştirmekte kararlı olduklarını sözlerine ekledi.

İletişim:
Tel: 0 426 213 45 06
213 12 77
214 14 26
http://www.bingol.bel.tr


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 21/09/2007 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors