disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Eşref Armağan Resim Sergisi Dünyagöz Tunus’ta Sanatseverleri Bekliyor

Eşref Armağan Resim Sergisi Dünyagöz Tunus’ta Sanatseverleri Bekliyor_resim
Görme yetisini doğuştan kaybeden, fakat yaptığı inanılmaz resimler sayesinde bütün dünyada sayısız sergiye katılan ve ‘Parmaklarıyla Gören Adam’ lakabına layık görülen Eşref Armağan’ın eserleri Dünyagöz Tunus’ta bulunan Gözden Gönüle Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Ev sahipliğini Dünyagöz Ankara Hastane Direktörü Hüseyin Kılavuz’un yaptığı sergiye,

Görme yetisini doğuştan kaybeden, fakat yaptığı inanılmaz resimler sayesinde bütün dünyada sayısız sergiye katılan ve ‘Parmaklarıyla Gören Adam’ lakabına layık görülen Eşref Armağan’ın eserleri Dünyagöz Tunus’ta bulunan Gözden Gönüle Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Ev sahipliğini Dünyagöz Ankara Hastane Direktörü Hüseyin Kılavuz’un yaptığı sergiye, cemiyet ve sanat dünyasının tanınmış isimleri katılım gösterdi. 24 Mayıs’ta açılışı gerçekleştirilen etkinlik, 21 Haziran tarihine kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.


Türkiye ve Avrupa’da göz sağlığı konusunda yaptığı büyük yatırımlarla adından söz ettirmeye devam eden Dünyagöz Hastaneler Grubu, Ankara Tunus’ta bulunan Gözden Gönüle Sanat Galeri’sinde gerçekleştirilen sergilere ara vermeden devam ediyor. Ülkemizin en ilgi çekici ressamlarından biri olan ve doğuştan kaybettiği görme yetisine rağmen, renk ve perspektif konularındaki başarıları çalışmaları ile sayısız sergide eserleri yer alan Eşref Armağan’ın yağlı boya ve akrilik ile yaptığı resimler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.


Eşref Armağan, çocukluk döneminde kalem ile kâğıt üzerine resimler çizerek başladığı sanat hayatında, ilerleyen dönemlerde parmak ile yağlı boyaya ve en sonda ise tuale geçti. Yazmayı kendi kendine öğrenen ve ne çocukken ne de yetişkin döneminde herhangi bir sanat eğitimi görmeyen Armağan, döneminin deha sanatçıları arasında gösteriliyor. Ellerini gözleri gibi kullanan ve bu sebepten ‘Parmaklarıyla Gören Adam’ lakabına layık görülen Armağan’ın beyin fonksiyonları, Harvard Üniversitesi’nde görev yapan nöroloji uzmanları tarafından inceleme konusu oldu. Sanatseverler için kısa bir demo resim çalışması da yapıldı.


Açılışta Engelliler Konfederasyonu Başkanı Av. Turhan İçli kurdeleyi kesti. Ankara Yerel Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ömer Uzun da sergiyi ziyaret etti. Körler Vakfı Başkanı Erol Aydın, yönetim kurulu adına çiçek gönderdi. Dünyagöz Ankara Hastane Direktörü Hüseyin Kılavuz, “Dünyagöz Ailesi olarak, bu olağanüstü sanatçının eserlerini, Ankaralı sanatseverlerin beğenisine sunuyoruz. Sayın Armağan, orijinal tarzı ve engel tanımayan ruhu ile ülkemizin en özel sanatçılarından bir tanesi. Kendisinin eserlerine ev sahipliği yapmaktan ötürü büyük onur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.


‘Gözden Gönüle’ Sanat Galerisinde, sanatseverler tarafından günün her saati ziyaret edilebilecek olan sergi, 21 Haziran’a kadar devam edecek.

Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 25/05/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors