disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, duvağıyla son yolculuğuna uğurlandı

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, duvağıyla son yolculuğuna uğurlandı_resim
Batman’ın Kozluk ilçesinde cuma günü düzenlenen terör saldırısında şehit olan 23 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, memleketi Çorum'da gelin duvağıyla son yolculuğuna uğurlandı.
Batman'ın Kozluk ilçesinde, okulunda karne dağıttıktan sonra evine giderken PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan müzik öğretmeni 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın, memleketi Çorum’un Osmancık ilçesinde, tabutunun üzerine örtülen duvağı ve kırmızı yazmasıyla son yolculuğuna uğurlandı.
Ekim 2016’da müzik öğretmeni olarak atandığı Batman’ın Kozluk ilçesinde geçen cuma günü PKK’lı teröristlerin belediye başkanının aracına yönelik silahlı saldırısında kurşunların isabet etmesiyle şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın cenazesi dün Batman’daki törenin ardından uçakla Ankara’ya, buradan da akşam saatlerinde karayoluyla doğum yeri olan Çorum’un Osmancık İlçesi’ne getirildi. Şenay Aybüke Yalçın’ın cenazesi, bugün sabah saatlerinde yakınları tarafından Osmancık Devlet Hastanesi’nden alınarak, öğretmen olan amcası Fatih Yalçın’ın, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki evinin önüne götürüldü. Burada Kuran-ı Kerim okunup, helallik alındı. Yalçın’ın tabutunun üzerine, beyaz duvak ile lise ve üniversite hayatı boyunca yer aldığı folklor ekibinde taktığı kırmızı yazma örtülürken, ağıtlar yakan yakınları gözyaşlarına boğuldu.
BAKAN TÖRENDE AĞLADI

Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise duygulanıp gözyaşlarına hakim olamadı. Bakan Yılmaz, Milli Eğitim camiası olarak yasta olduklarını belirterek, şunları söyledi:

"Mekanı cennet olsun. Ailesine, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Terör hiçbir zaman kazanamayacaktır kaybetmeye mahkumdur. 80 milyon birlik ve kardeşlik içerisinde ülkemizin yarınını daha iyi ve güzel yapmak için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Aybüke’nin hatırasını yaşatacağız. Ölüm mutlak. Bir gün herkesin kapısını çalacak. Ne bir dakika ileri gidebilir ne bir dakika geri kalabilir ecel. Üzüntümüz Yunus ile aynı. ’Şu dünyadan bir nesneye yanar için göğnür özüm,/ gencecik iken ölenlere gök ekini biçmiş gibi’. Aybüke’nin daha çok yapacağı çok şey, daha çok söyleyeceği var idi. Bu millet kendisi için çalışanları ilelebet unutmaz. Bugüne kadar Aybüke öğretmenimiz dahil 151 öğretmenizi şehit verdik. Ancak Milli Eğitim meşalemiz hiçbir zaman sönmedi, bayrağımız elden düşmedi, yarınlara olan ümidimiz hiç azalmadı. Milletimin başı sağ olsun Aybüke’nin mekanı cennet olsun."
"BU VATAN TÜRK KALMAYA DEVAM EDECEK"

Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık, annesi Zehra, kardeşi 18 yaşındaki Atıf Aybars, babaannesi Şanal ve amcaları Ertuğrul ve Fatih Yalçın, taziyeleri kabul etti.

Helallik alınmasının ardından Şenay Aybüke Yalçın’ın ay- yıldızlı bayrağa sarılı tabutu, Hükümet Konağı önüne getirildi. Burada düzenlenen törene, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Şenay Aybüke Yalçın’ın ailesi, mesai arkadaşları, meslektaşları, yakınları ve binlerce Osmancıklı katıldı.
Baba Sadık Yalçın (üstte solda), kızının tabutunun başında metanetli kalmaya çalışarak, "5 bin yıl değil, 500 bin yıl daha Allah’ın izniyle buradayız. Bizleri kimse yıldıramaz. Bu vatan tarihte Türk kalmaya devam edecek. Bugün de Türk, yarın da Türk. Ne mutlu Türküm diyene" dedi.

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın bazı yakınları ve arkadaşları da bu sırada Türk bayrağına sarılı tabuta kapanıp, ağıtlar yaktı. Bu sırada, tabutun başında bekleyen öğretmen amca Fatih Yalçın, "Ağlamak yok. Dik duracağız. Eğilmeyeceğiz. Ağlamayın, kimseyi kendinize güldürmeyin" dedi.

SINAVDAN ÇIKIP ABLASININ CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Şehit öğretmenin kardeşi Atıf Yalçın (üstte ortada), Lisans Yerleştirme Sınavı’nın (LYS) matematik oturumuna, Çorum’da girdikten sonra cenaze törenine katıldı. Balıkesir’de sınava girmek için başvuran ancak şehit ablasının cenazesi için ailesiyle Osmancık’a gelen Atıf Yalçın’ın, Çorum’da sınava girebilmesi için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın talimatıyla gerekli düzenlemelerin yapıldığı belirtildi. Yakınları ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle sabah saatlerinde Çorum merkeze giden Yalçın’ın, Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda sınava girdiği, bu nedenle Osmancık Kaymakamlığında düzenlenen törene katılamadığı öğrenildi. Batman’ın Kozluk ilçesinde, önceki gün Belediye Başkanı Veysi Işık’ın aracına yönelik PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda, karne dağıtım töreninin ardından evine gitmekte olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın ağır yaralanmış, kaldırıldığı Kozluk Devlet Hastanesinde şehit olmuştu.
Şehit öğretmen Aybüke'nin yakınları ve arkadaşları, tabutun üzerine örtülen beyaz duvağa sarılıp gözyaşı döktü.
Cenaze töreninde teröre lanet yağdı
POSTA
Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 11/06/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors