disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

15 Temmuz gecesi milletimiz sadece hain bir darbe girişimini önlememiş

15 Temmuz gecesi milletimiz sadece hain bir darbe girişimini önlememiş_resim
Tarihte eşine rastlanmayan büyük destanlar yazan, göstermiş olduğu mücadeleler sonucunda eşsiz zafere ulaşan Türk milleti, tarih boyunca pek çok keskin dönemeçten geçmiş, pek çok ağır imtihanı alnının akıyla atlatmıştır. Kimi zaman gemileri karadan yürüten, kimi zaman koca Çin’e karşı 40 kişi ile direnen bu millet; bu toprakların gördüğü en alçakça işgal girişimini, son dönemde karşı karşıya kaldığı ihanetlerin en büyüğünü ve en acımasızını 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşamıştır. Türk milletinin karşı karşıya kaldığı bu şeref yoksunu hain ve kanlı teşebbüs, özü itibariyle bir haçlı saldırısı olup, Pensilvanya’dan, Kandil’e hain emellerin bir yansıması olarak tarihe geçmiştir.

15 Temmuz gecesi milletimiz sadece hain bir darbe girişimini önlememiş, kendisine içeriden ve dışarıdan vurulmak istenen prangaları kırıp parçalamış, birliğine, bütünlüğüne ve iradesine konulmak istenen ipoteği yırtıp tarihin çöplüğüne atmıştır. Türk milletine 1000 yıl biriktirdikleri kinle birlikte kurşun yağdıranlar, kutsallara saldıranlar; karşılarında yıkılmayacak, aşılmayacak, devrilmeyecek bir duvar görmüş, milletimizin inanç ve azmi ile yerle bir olmuştur.

Hain ve kanlı 15 Temmuz gecesi Cenab-ı Allah’ın yardımıyla taçlanan milli direniş ve diriliş ruhu tarihin şeref levhaları arasında yerini almış, Türk milletini ayağa kaldıran ruh; destanlarımızın kadim kitapların tozlu sayfalarına hapsolmadığını ispat edercesine, yeni bir destan yazmış, Türk milletinin nelere kadir olduğu yedi düvel tarafından yeniden görülmüştür.

15 Temmuz’un birinci yılında, bu alçak girişime karşı tarihte emsali görülmemiş bir kararlılıkla karşı koyan aziz milletimize şükranlarımızı sunuyor, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bir daha benzer hain ve alçak girişimlerin olmaması için herkesin geçmişteki hatalarından ders çıkarması, önlemlerin önceden alınması gerektiğini ve devlet kurumlarından bürokrasiye, siyasetten sivil toplum kuruluşlarına dek devleti ele geçirmeye çalışan tüm hain ve karanlık yapılara fırsat verilmemesini bir kez daha belirtmek istiyoruz.

Türk Büro Sen İzmir 1 No’ lu Şube olarak Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanımız Sayın İsmail Koncuk’un da belirttiği gibi “Bizim İlkemiz, Önce Ülkemiz” diyerek çıktığımız onurlu yolda siyasi saik ve talimatlar doğrultusunda değil, uğruna canımızı dahi feda edeceğimiz inandıklarımız gereğince devletimizin ve milletimizin yanında dün olduğu gibi saf tutmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.
Nebi YAY
Türk Büro-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 14/07/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors