disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Azerbaycanlı piyanist-şef ipekyolu orkestrası ile sahnede!

Azerbaycanlı piyanist-şef ipekyolu orkestrası ile sahnede!_resim
17 Temmuz ve 18 Temmuz akşamı yönetimini Azerbaycanlı genç Piyanist-Şef Turan Manafzade’nin orkestra şefliğini yapacağı İpekyolu Orkestrası Mağusa’da.


2017 Temmuz ayında Kıbrıs’ta gerçekleşecek Uluslararası İpekyolu Müzik Konferansında Türkiye’nin önemli müzik kurumlarından isimlerin yer aldığı İpekyolu Orkestrası’nın şefliğini yapacak olan Manafzade, 21. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Ve Turizm Festivali’nde, 17 Temmuz akşamı Othello Kalesi'nde İpekyolu Orkestrası ile birlikte ve Bekir Küçükay ile aynı gün, iki farklı konserle sahneyi paylaşacaklardır.


Kıbrısın Mağusa Kenti'nde “3. Uluslararası İpek Yolu Müzik Konferansı" 17-19 Temmuz 2017 tarihleri arasında, MÜZED (Müzik Eğitimcileri Derneği) önderliğinde, TÜRKSOY (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı) ile TÜRKMEB (Türk Dünyası Müzik Eğitimi Birliği) ortaklığında ve ISME (Uluslararası Müzik Eğitimi Birliği) desteği ve Doğu Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde zengin bir içerik ve değerli katılımcıların katkılarıyla gerçekleştiriliyor.


Programda, Türk dünyası bestecilerinin eserleri yer alacak ve orkestranın, gelecek yıl Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleşecek 33.ISME 2018 Bakü Dünya Konferansı (International Society for Music Education)'nda da yer alması da planlanıyor.


Kıbrıs'ta 2 önemli konser gerçekleştirecek Manafzade, İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarında ünlü İtalyan Şef Antonio Pirolli ile şeflik çalışmalarına devam etmektedir.


21. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali Tüm Hızıyla Devam Ediyor

1 Temmuz akşamı başlayan ve 19 Temmuz’a kadar sürecek olan 21’inci Uluslararası Mağusa Kültür Sanat ve Turizm Festivali etkinlikleri tüm hızıya devam ediyor.


21’inci Uluslararası Mağusa Kültür Sanat ve Turizm Festivali 3 Temmuz pazartesi akşamı Salamis Antik Tiyatro’da Şebnem Ferah Konseri ile devam etmişti.


Festival ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için magusa.org/festival sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Kıbrıs konser tarihleri:

17 Temmuz 2017

Yer: Othello Kalesi (20. Uluslararası Mağusa Kültür, Sanat ve Turizm Festivali Kapsamında)

Saat: 21.30

18 Temmuz 2017

Yer: Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı

Saat: 19.30

www.ipekyolukonferansi.org

www.isme2018.org

www.magusa.org/festival


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 15/07/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors