disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Demet Cengiz’den Aşk Seni Bulur, kendinizden çok şey bulacağınız bir öykü…​

Demet Cengiz’den Aşk Seni Bulur, kendinizden çok şey bulacağınız bir öykü…​_resim
Sayfa6 logosuyla bir ayda üçüncü baskısını yapan Demet Cengiz’den Aşk Seni Bulur, kendinizden çok şey bulacağınız bir öykü…

“Herkesin hayatla başa çıkma yöntemi kendine hastır. Kimi uyur geçer. Kimi geçince uyur. Kimi gider. Kimi konuşur. Kimi ağlar. Kimi kırar döker. Kimi yaralar. Kimi kendini yaralar. Ben yazarım… Yazdıkça geçti. Geçtikçe yazdım. Gittim de… Çok gittim. Saymadım ama onlarca ülke gezdim. En çok ise kendime gittim.”

Başarılı bir ekonomi gazetecisi ve yazar olan Demet Cengiz bugüne dek profesyonel yaşamında önemli röportajlara imza attı. Donald Trump’ı bile sorguya çekmiş bir kadın o. Yaşama dair kalem oynatmışlığı da var ama bu kez kendisi başrolde.

Yaptığı iş seyahatlerinden yaşadığı aşka kadar her şeyi tüm samimiyetiyle anlatıyor. “Hangi erkeklerle olmaz”ın uzunca bir listesini yapıyor. Aşkı bulamadınız mı, dert etmeyin! Demet Cengiz yalnızlığın da pek çok iyi yanı olduğunu hatırlatıyor. Misal gece yanınızda horlayan kimse olmaz. Siz horlasanız şikâyet edecek kimse yok. Televizyon kumandasının hâkimi siz olursunuz. Klozetin oturağı kaldırılmış mı, indirilmiş mi sorun olmaz. Kısacası keyfinizin kâhyası olursunuz.

Ama unutmayın hayat tatlı sürprizlerle dolu… Bir gün aşk sizi de bulur!..

Aşk Seni Bulur’u www.inkilap.com adresinden sipariş verebilirsiniz.

Arka kapak:

40 yaşında, yalnız ve 14 Şubat’ta doğmuş bir kadın olmak… Kamyon çarpsa daha mı iyi? Kadınlar için 35’ten sonra gonk çalıyor ve hayatın, aşkın, yuva kurmanın, çocuk yapmanın devri kapanıyor mu? Başlarına meteor düşme ihtimali aşkı bulmaktan daha mı yüksek?

Demet Cengiz diyor ki: “Hayır, yok öyle bir şey. Bir kere piyasa şartları öyle değil. Daha ilk girişimini yapamamışlar gibi, ilk girişimleri başarısızlıkla sonuçlanan ve ikinci tura dönmeye hazırlananlar var pazarda. Hatta üçüncü, dördüncü tura...”

Bir kızı bin kişi ister ve belki bir tanesi bile alamaz! Tabii ki burada kalmıyor… Demet, size bir de hangi erkeklerle “olmaz”ın uzunca bir listesini yapıyor. Mesela, “Çok selfie çeken adamla olmaz!”

Sahnede başarılı bir ekonomi gazetecisi ve yazar var. Büyük patronlarla ciddi ciddi röportajlar yapıyor. Donald Trump’ı bile sorguya çekmiş. Yaşama dair kalem oynatıyor. Arkada ise acemi ve aceleci bir kadın, SitCom’un başrolünde. Kapıyı açıyor karşısında iki adam ve bir yatak!.. Kendi hayatında tökezliyor. Bu kitapta gerçeği sadece gerçeği anlatıyor.

Aşk Seni Bulur’u okurken, bir kadının Tokyo’dan Paris’e uzanan iş seyahatlerinde yaşadığı aşk macerasından tutun da mantralarla şifa bulup meditasyonlar derken dünyayla kurduğu bağın sonunda kuş olup uçmasına şahit olacaksınız…

Demet Cengiz, Aşk Seni Bulur, Sayfa6, İstanbul, 2017

Sayfa Sayısı: 272

basin@inkilap.com


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 15/07/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors