disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Usta’dan Tam “-SİZLİK “ Bir Sergi…

Usta’dan Tam “-SİZLİK “ Bir Sergi…_resim
Sanatçı Bedri Karayağmurlar, 14 Temmuz - 5 Ağustos 2017 tarihleri arasında BuddhaArt Galeri’de “Ses – Sizlik “ başlıklı sergisiyle, tuval üzerine akrilik tekniği ile yaptığı 17 resmini sanatseverlerle buluşturdu.

14 Temmuz günü sanatseverlerin katılımı ile açılışı gerçekleşen sergiyi, 5 Ağustos’a kadar ziyaret etmek mümkün..

Sanatçı Bedri Karayağmurlar sergi ile ilgili düşüncelerini şöyle aktarmaktadır:

“Sessizlik” sözcüğünün iki sözcüğe, “Ses” ve “sizlik” sözcükleri biçiminde yazılması, serginin anlam aralığını genişletiyor. Ses ve renk arasındaki ilişki de bu yaklaşımda etken oldu. Ses ve sessizlik arasındaki karşıtlık, renk ve renksizlik, resim ve resimsizlik ya da sanat ve sanatsızlık anlamlarını düşündürür. Bütün bunlar “-sizliktir” gerçekte. Resim de, ses de, sanat da sizlik ya da sizin içindir. Resim ve müzik arasındaki sıkı bağ, gerçekte resim ve şiir ilişkisinde de vardır. Birbirlerine çevrilemeyen ya da dönüştürmeyen bu dillerin arasında gezinmek, anlam aralıklarını resim düzlemi içinde bulmaya çalışmak, sanatın bizim için önemini de ortaya çıkarır.”

16 Temmuz 2017 tarihinde sanatçının Ayvalık Macaron’daki atölyesinde, Mehmet Ergüven’in “Bedri Karayağmurlar” kitabı ve Bedri Karayağmurlar’ın çalışmaları konulu bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiye konuşmacı olarak, şair Gültekin Emte katıldı.

Sanatçı; 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü, BuddhArt galeride, canlı performans gerçekleştirecektir.


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 17/07/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors