disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları Denizli’de gerçekleşti

Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları Denizli’de gerçekleşti_resim
Özel eğitim gereksinimi olan bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin ulusal çaptaki en büyük organizasyonu olan Ulusal Oyunlar, Pamukkale Üniversitesi bünyesinde başladı.

3 gün sürecek oyunların açılışında konuşan Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, “Özel Olimpiyatlar Türkiye olarak, bundan 35 yıl önce özel eğitim gereksinimi olan bireylerin önündeki engelleri kaldırarak, onları sosyal hayatın içine çekebilmek, diğer bireylerle spor ve sosyal alanlarda bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla yola çıktık. Etkinliklerle binlerce çocuğun hayatına dokunuyoruz. Bugünkü ulusal etkinliğimizde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen çocuklarımızın başarısını alkışlayan, yanımızda olan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in parçası olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin, ulusal çaptaki en büyük organizasyon olan Pamukkale Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları açılış töreni gerçekleştirildi.

Karma futbol, karma basketbol, karma voleybol, karma bocce, atletizm, masa tenisi ve yüzme dahil toplam 7 branşta ter döken zihinsel engelli “özel sporcular”, turnuva coşkusunu doyasıya yaşadı.

Pamukkale Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları’nda bu yıl Türkiye’nin 32 ilinden 89 farklı kurumdan gelen 600 Özel ve 160 Partner sporcu mücadele etti. Organizasyona 300 gönüllü, 200 antrenör ve öğretmenin yanı sıra destek veren doktorlar, teknik branş sorumluları ve ailelerle birlikte 1.250 kişi katıldı. Oyunlara katılan tüm özel ve partner sporcular, oyunların sonunda madalya sevincini birlikte yaşadı.

Pamukkale Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları’nın açılışına katılan Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, konuşmasında “Amacımız, özel çocuklarımızı, dar sınırlardan çıkarıp yaşamın akışı içine çekmek. Diğer bireylerle spor ve sosyal alanlarda bir araya gelmelerini sağlamak. Oyunlarda, özel sporcularımızın neler başarabildiğini görüyor, mücadelelerine ve mutluluklarına ortak oluyoruz. Ne kadar güçlü ve istekli olduklarını biliyoruz. Ama yolumuz uzun… Bizi bu yolda yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Pamukkale Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları çerçevesinde spor müsabakalarının yanı sıra gönüllü hekimler tarafından “Sağlıklı Sporcu Taramaları” da gerçekleştirildi.


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 12/10/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors