disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

​Erken Yaşta Eğitime Yönelik Alan, İdealist ve Özenli Girişimciler Bekliyor

​Erken Yaşta Eğitime Yönelik Alan, İdealist ve Özenli Girişimciler Bekliyor_resim
Çocuk sahibi olmak, anneler için adeta bir mucize ...

Ancak bu, büyük annelik, doğum izninin bitmesiyle zorlu bir sürece dönüşüyor. İşte, EduProfill Investments'in Kurumsal İletişim Koordinatörü Filiz Kantekin, tam da bu noktada, erken dönem bakım hizmetlerinin önemine dikkat çekiyor.

EduProfill Investments şirketinin Kurumsal İletişim Koordinatörü Filiz Kantekin , "Okul Öncesi Dönem , erken yaş eğitimi alabilir çocuklar hayata bir adım önde. Çocuğun fiziksel, ruhsal ve bilişsel gelişimi açısından bu dönemin önemi büyük ... Ülkemizde erken yaş eğitimi konsepti ve duyarlılığı artıyor, ancak gelişmiş tercüme ve bakım hizmetlerinden yararlanma oranlarına baktığımızda gelişmiş ülkelerde çok gerildiğin bilgisiz görüyoruz.Dünya Bankası'nın 2015 yılında gerçekleştirdiği Türkiye Çocuk Bakım Hizmetleri Araştırmaya'na göre ülkeleşde 3-5 yaş grubunda okul öncesi eğitime kayıtlı çocukların oranı sadece yüzde 29; OECD ülkelerinde bu oran yüzde 80,6 ... Bu şartlar altında 3-5 yaş grubundaki tüm çocukların bakım hizmetlerine yararlanabilmesi için ülkemizde 58 bin 380 okula ihtiyaç var "diyor.

Çocuk mu Kariyer mi?
Annenin doğum izninden sonra işe dönebilmesi için 0-2 yaş aralığında, gündüz bakımı konusunda destek bulabilmesi önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Bu yaş aralığında arzu edilen nitelikleri kolay bakım merkezlerine erişim sağlayabilmek kadar önemli olan diğer etkenlerin maliyetler. Erken yaş bakımı sunan merkezlerin ücretleri, annenin iş yaşamında elde edeceği kazançla yarışır durumda bulunmak, iş hayatına dönmenin bir anlamı kalmıyor. Ülkemizde de bu yazı var. Bir iki aynı çocuğu aynı anda düşündüğünüzde, çalışırken hayal oluyor. Bu yüzden bakım hizmetleri ve eğitimine yapılacak yatırımlar, çocuklar ve anneler açısından çok değerli.
"Fizibilite İyi Yapılmalı"
EduProfill'den Filiz Kantekin'e rağmen, eğitime yatırım yapmak isteyenlere bu alanda tecrübe gerektiğini hatırlatıyor: Konuya eğitime yatırım yapmak isteyenler açısından yaklaştığımızda, son derece titiz bir fizibiliteye ihtiyaç duyulduğunu görüyoruz. Eğitim yatırımlarını, diğer girişimlerden farklı kılan pek çok unsur var. Bunların başında uzman bir kadro kurmak, dünyada değişen eğitim metotlarını iyi izlemek ve eğitime gönül etmek yatıyor. Ayrıca, ayrıca okul açmayı düşündüğünüz bölgedeki nüfusun ekonomik ve sosyal yapısına uygunluğu çok çok önemli.


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 12/10/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors