disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Osmanlı'nın sona yaklaştığı sancılı bir dönemde geçen roman....

Osmanlı'nın sona yaklaştığı sancılı bir dönemde geçen roman...._resim
Sufle ve Bana Yardım Et romanlarıyla adından çokça söz ettiren Aslı E. Perker, yeni romanında Osmanlı'nın son dönemindeki siyasi kamplaşmaları, belirsizlikleri, günlük yaşamı, İstanbul'un ve Anadolu'nun durumunu müthiş bir sürükleyicilikle anlatıyor. Vakit Hazan bir "tarihi macera", hatta romanın başkahramanı Handan'ın deyişiyle bir tür "espiyonaj novella!"

Osmanlı'nın sona yaklaştığı sancılı bir dönemde geçen roman, kesin gibi görünen "yıkılışa" ve henüz belli belirsiz olan "sonrasına" odaklanıyor. Milli Mücadele'ye katılanlar ile Mandacılar karşı karşıya gelmiş; Mustafa Kemal'e canıgönülden inananlarla ona güvenmeyenler kendi içlerinde ve birbirleriyle kavga halindeler… Bu kargaşanın içinde, kendisini kurtuluşa adamış 18 yaşında bir genç kız da var: Handan.

Handan'ın bir Osmanlı Paşası olan sevgili babasından gizli katıldığı Teşkilat-ı Mahsusa'daki görevi, önemli mektupları sahiplerine ulaştırmak ve saraydaki kıymetli eserleri İttifak Devletleri el koymadan önce Anadolu'ya kaçırmaktır.
Vatan aşkıyla ülke için çalışırken, gönlü bir yandan da "yasak aşk"a düşer. Ülke bu durumdayken aşk düşünmeyi kendine yakıştıramaz ama o, 1920'lerin zor koşullarında Anadolu yollarında kendisini, hayatı, siyaseti ve aşkı daha iyi tanıyacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)
Yazar: Aslı E. Perker
Yayınevi : Everest Yayınları , Roman Dizisi

İnce Kapak

16,80 TL
24,00 TL
-%30


Sayfa Sayısı: 425

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Sayfa Sayısı : 425

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

ISBN: 9786051850757
http://www.idefix.com/Kitap/Vakit-Hazan/Asli-E-Perker/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0000000719327Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 04/11/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors