disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu_resim
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Meclis grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu Atatürk’ün herkesin ortak değeri olduğunu söylerken “Hemen hemen her alanda Türkiye’nin çağdaşlaşmasına emek harcayan Atatürk hepimizin değeridir” dedi.

Kılıçdaroğlu, düşmanlarının da Atatürk’e saygı gösterdiğini belirtti ve “Çünkü o savaşı da kurallarına uygun olarak yaptı. Bir başka ülkenin bayrağına basılmasına asla izin vermedi” diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“O nedenle Atatürk sadece bizim değil, bizim dışımızda bir anlamda dünyanın da ortak değeridir. Zaman zaman eleştiriler yapılır o döneme yönelik olarak. “Camileri kapattılar” bir sürü laf. Bunlar rivayetler, yok böyle bir şey.

“Ben size 1 Mart 1923, cumhuriyet ilan edilmeden önce Atatürk’ün konuşmasından bir bölüm okuyacağım: “Geçen yıl içinde vakıf bakanlığı dini yapıların onarımı konusunda önemli çalışmalar yapmıştır. 121 cami ve mescit onarılmıştır.”

“Yani cumhuriyetin o yoksul döneminde yaptı bunları.

“Şunu merak ediyorum: Siz tarih de mi bilmiyorsunuz? Nasıl olur da bunları ifade ediyorsunuz?

“Eğer Atatürk ve arkadaşları olmasaydı, bizim minarelerimizde 5 vakit ezan okunur muydu?

“Rahmetli İnönü’ye de her türlü hakaret yapıldı. O da bir Osmanlı paşasıydı, onun da hayatı mücadeleyle geçti.

“Biz bu ülkeye hizmet eden herkese saygı duyduk. Bu bizim inancımıza da ahlakımıza da uygundur.

'Devlet yönetilemiyor'

“Siyasi rakiplerimiz olan ne Özal’ın, ne Demirel’in, ne Erbakan’ın, hiçbirisinin ardından kötü bir laf etmedik. Hepsine sadece Allah rahmet eylesin dedik.

“Şimdi siz geçmişi, bu ülkeye hizmet edenleri kötülemeye kalkarsanız bunun dilimizde bir tek adı vardır: Ahlaksızlık. Bu ahlaksızlığa izin vermeyiz.

"Devlet öyle bir noktaya geldi ki, şu an yönetilmiyor. Yönetilmeyen bir sürecin içindeyiz. Bunu en net ortaya koyan 5,5 milyon araç sahibinin yaşadıkları ortaya koymuştur. Araçlara cam filmi taktırılsın dediler, 3,3 milyon araca takıldı. Her birine 600 lira para verdiler. Sonra aynı hükümet cam filmini yasaklıyor. Siz hükümet değil misiniz?

“Millet ayağa kalktı, 427 lira ceza keseceğiz dediler. Söküm bedeli 150 TL. Tepki gelince bakan ‘ceza yazdırmayı bıraktık’ diye açıklama yapıyor. Ceza ödeyenlerin parası ne olacak? Devlet yönetilmiyor.

“Herkes karamsar ve geleceğini göremiyor. Yarın ne olacağını bilmiyor. Neden? Devlet yönetilmediği için.

'Gayrımeşru Saray hükümeti daha baskın, zamları meşru hükümete yaptırıyor'

“Bugün iki paralel hükümet var: Birincisi saray hükümeti, ikincisi anayasal Binali Yıldırım hükümeti.

“Saray hükümeti okulların yüzde 10’unun nitelikli, yüzde 90’ının niteliksiz olacağını açıkladı. Anneler, çocuklarınızı seviyorsanız 15 yılda okullarının yüzde 90’ını niteliksiz hale getiren bu hükümete gerekli dersi vermek sizin görevinizdir.

“Dış politikayı da Saray’ın danışmanı belirler, eğitim politikasını da. Yasal hükümetin bakanları çıkıp açıklama yapamaz. Gayrımeşru hükümet daha baskın. Zamları ise meşru hükümetlere yaptırıyorlar, tepki çekmemek için.

"Türkiye yönetilmiyor, herkes kafasına göre bir karar alıyor. TÜİK başkanı yok uzun süredir. Atama yapamayan hükümet olabilir mi?

"Suriyelilere 30 milyar dolar harcadığını söylüyorsun. Bu parayı nereye harcadıklarına dair hiçbir veri yok. Bu parayı nereyi harcadığınızı kuruşu kuruşuna hesap vermek zorundasınız."

BBC TÜRKÇE


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 14/11/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors