disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Türk Milletinin; ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğiz

Türk Milletinin; ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğiz_resim
Sayın Divan Heyeti,
Sayın Genel Başkan Yardımcım,
Siyasi Partilerimizin ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Değerli Temsilcileri,
Sayın Şube Başkanlarım,
Sayın Basın Mensupları,
Kıymetli Misafirler ve Çok Değerli Delegelerimiz,
Türk Büro-Sen İzmir 1 No'lu Şubemizin 6. Olağan Genel Kurulu'na katılımlarınızdan dolayı hepinize şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum.
Değerli Arkadaşlarım;
09 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz 5. Olağan Genel Kurulumuzda Türk Büro Sen İzmir 1 No'lu Şubemizin yaklaşık 1700 üyesinin seçmiş olduğu delegasyon bizlere dört yıllığına "kutsal" kabul ettiğimiz bir emanet teslim ettiler. O tarihten bugüne kadar geçen süreçte her türlü yalana, baskıya, ayrımcılığa ve tehdide rağmen; eğilmeden, bükülmeden, korkmadan, yalanı değil; doğruyu, sahtekarlığı değil; samimiyeti, bölücülüğü değil; birleştiriciliği savunan siz değerli arkadaşlarımız sayesinde Türk Büro-Sen İzmir 1 No'lu Şube olarak, bu dört yıllık süreçte bugün itibariyle yaklaşık 2000 üye sayısına ulaşmış bulunmaktayız. Bu süreçte 17 arkadaşımız vefat etmiş, 58 arkadaşımız hizmet kolu değişikliği nedeniyle başka kurumlara geçmiş ve 584 arkadaşımız da emekli olmuştur. Allah'a hamd olsun ki sizlerin gayretiyle ulaştığımız bu sayı ile şubemiz Türk Büro-Sen ailesinin Türkiye genelinde en çok üyeye sahip olan şubesi özelliğini halen korumaktadır. Hiç şüphe yok ki, bu süreçte şubemiz mevcut durumunu her zaman daha da ileriye taşıma gayretinde olmuş ve olmaya da devam edecektir.
Bu başarıda katkısı olan tüm üyelerimize, işyeri ve ilçe temsilcilerimize, yönetim kurulu üyelerimize ve genel merkezimize şükranlarımı sunuyorum.
Değerli Arkadaşlarım;
Yakın bir zamanda vahim bir olaya tanık olduk. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları hakkında ölüm fetvası veren Mustafa Sabri'nin isminin, her zaman ki gibi milli hassasiyetler konusunda dik duruş sergileyen sendikamızın çabaları neticesinde bir okuldan kaldırılmasına, Memur-Sen'in Genel Başkanı Ali Yalçın tepki göstermişti.
Tepkisinde; "Mustafa Sabri ismine tahammülsüzlük asla kabul edilemez...Ondan rahatsız olanlar bilgilerini ve zihinlerini sorgulasınlar...Tabela iner ama yüreklerden ve zihinlerden saygınlığı asla inmez." diyerek, tescilli vatan hainlerinin savunuculuğunu yapan ve bu garabet açıklamalarda bulunan şahsın başında bulunduğu sendikamsı yapının bugün ne yazık ki 1 milyona yakın memur üyesi vardır.
Ancak görünen o ki, Ali Yalçın bu insanların yüz karasıdır. Sendikamız olarak Ali Yalçın’ı bir kez daha nefretle kınarken, onurlu ve şerefli Türk memurlarını yüreği Mustafa Sabri'ler için değil, Mustafa Kemal'ler için çarpanların adresine; Türk Büro-Sen'e davet ediyorum. 
Değerli Arkadaşlarım;
Aynı şahsın Toplu Sözleşme Süreci'nde sergilediği oyuna da hep beraber tanık olduk.
Bilindiği üzere, işçilerle imzalanan toplu sözleşmede %5+7,5 zam ve 3 bin TL’nin altında maaş alanlara aylık 90 TL iyileştirme, ilave tediye ücretine 250 TL artış verildi. Memurlar için yapılan toplu sözleşmede ise 2018 yılı için % 4+3,5 ve 2019 yılı için % 4+5 zam verildi. Memurlar ve memur emeklileri adına masaya oturan malum sendika ise, toplu sözleşme masasında memurların ve memur emeklilerinin haklarını adeta peşkeş çekmişti.
Değerli Arkadaşlarım;
Bir aile misali, birçok şeyi paylaştık, acıları, sevinçleri beraber yaşadık. Bizlere emanet ettiğiniz görevi layıkıyla, asla yalan söylemeden, hesap yapmadan, iş kolumuza bağlı hiç bir kuruma veya kişiye ayrılacak yapmadan her kuruma eşit mesafede olarak, samimi bir şekilde yerine getirmeye çalıştık. Bize ulaşan sorunları gücümüzün yettiğince çözmeye çalıştık, sizleri en iyi şekilde temsil etme gayesinde olduk. Türk Milletinin; ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünden asla taviz vermeden; sendikal haklarınızı savunarak, üreten, çalışan ve yol gösteren bir sorumluluk anlayışı ile sendikacılık yaptık.
Aynı ruh, aynı sorumluluk ve aynı bilinç ile yeni dönemde de Türk Büro Sen İzmir 1 No'lu Şube Yönetim Kurulu olarak sizleri en iyi şekilde temsil etmek ve sizlerden yetki almak için bugün huzurlarınızdayız.
Genel Kurulumuzdan çıkacak kararın, şubemize, sendikamıza,ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Muhterem heyetinizi bir kez daha sevgi ve saygıyla selamlar iken, sözlerime Merhum Necip Fazıl Kısakürek'in şu dizeleri ile son vermek istiyorum:
"Mehmedim sevinin başlar yüksekte!
Ölsekte sevinin, eve dönsek de!
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!
Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir!
Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!"
Nebi Yay
Türk Büro Sen İzmir 1 No'lu Şube Bşk.

Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 19/11/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors