disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Çiğli'de Öğretmenler Günü muhteşem bir etkinlikle kutlandı

Çiğli'de Öğretmenler Günü muhteşem bir etkinlikle kutlandı_resim
24 Kasım Öğretmenler günü Çiğli Selim Diniz Ortaokulu tarafından organize edilen etkinliklerle kutlandı. Sunumları okul öğretmenlerinden Burcu Bilgen ve Alper Özcan yaptılar.
Hainler tarafından şehit edilen öğretmenler rahmetle yad edildi.
Türkçe öğretmeni Burcu Bilgen'in karlı ve soğuk kış gününde, görev yapmak için Sivas'a bağlı bir köy okuluna gitmesini, şiir tadında belgesel gibi anlatması çok duyguluydu. Bütün öğretmenlerin birer çalıkşu olduklarını çok güzel anlattı.

Matematik öğretmeni Gülseren Gümüş 'Umudumsun Öğretmenim' şiirini okudu. Şiirde yaşanmışlıklar olduğu gibi nakşedilmiş. Okuyucu ile bütünleşince dinleyenleri geçmişine doğru sürükledi. Şair Veysel Çakır'a ait şiirden il üç mısrayı haberimize alıyorum.
Umudumsun Öğretmenim

Kapalı bana kapılar
Soba yanmaz yürek yanar
Çocukluğum sevgi arar
Umudumsun öğretmenim!

Stres kavga, tavan yapar
Gelip geçen kapı çarpar
Herkes çatar yürek ağlar
Duy sesimi öğretmenim!

Sevgi, şefkat nerelerde
Çocukluğum bak yerlerde
Umudum var geleceğe
Tanı beni öğretmenim!
.........................
Müzik Öğretmeni İsmihan Karlı yönetiminde korodan türküler sunuldu. Öğrencilerin Karne ile ilgili oyunu izleyenlerden alkış aldı.. Birebir hepimiz bu karne olaylarını yaşamadıkmı. Bu yaşananlar biraz düşündürücü biraz komik tarzda harika bir oyun çıkarmışlar.
Öğrenciler tarafından 'Ben Öğretmen olmak İstiyorum' ŞİİR gibi seslendirilirken seçilen sözler dövizler çok güzel ve özenle hazırlanmış. Bütün etkinlikler takriben bir saatlık süreye serpiştirilmiş.
Bu güzel ve anlamlı günde böylesi bir Organizasyonu gerçekleştirilmesinde emeği geçen, Başta Okul Müdürü Ayşe çevik ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.
Resim ve Şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Emekli olan öğretmenlere Hizmet şeref belgesi verildi.

Törene Çiğli KaymakamıKaya Çıtak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Uğurlu, Garnizon Komutanı, Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Sevil Boran katılmışlardır.
Editör Mustafa İNANFotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 24/11/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors