disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

O bir derviş o bir dava adamıydı

O bir derviş o bir dava adamıydı_resim
Bölgemizde ülkücü hareketin kanaat önderliğini ağabeyliğini dava adamlığını yapmıştır sevgili ağabeyimiz Ali Rıza Günaydın. Ülkemizin bu kaotik döneminde aramızdan ayrılarak sonsuzluğun sahibine hakka yürümüştür mekânı cennet, kabri nurlarla dolsun.

O bir derviş o bir dava adamıydı
Dava adamı olabilmek onu hakkıyla adam gibi yaşamak kolay iş değildir.
Sağlam bir iman ister.
Yürek ister.
Cesaret ister.
Maddi ve manevi fedakârlık ister sabır ister düşüncesiyle yaşam arasında uyum ister.
İnternetin etkin olmadığı yıllarda fedakârca Taşova gazetesi ile gurbetteki hemşerilerimizi ilçemize köyümüze bağlı tutarak bölgemize olan hasretimizi gidermiştir.
Yerel Gazetecilik yorucu yıpratıcı emek isteyen bir iştir. Günümüzdeki gibi dijital değildi. Bir köşe yazısı için saatlerce uğraşılarak harfleri tek, tek dizilikten sonra kâğıt kokusunun içinde baskıya verilirdi. Masraflı ve yorucu bir iştir bu işten para kazandığını sanmıyorum.
Yerel gazetecilik kazanç kapısı değildir bir gönül bir sevda işidir.
Ali Rıza abi kim bilir belki de cebinden para harcayarak davası, bölgesi için bu hizmeti yakınlarıyla beraber sürdürmüş evlerimize kadar Taşova gazetesini bizlere ulaştırmıştır.

Yüz yüze Tanışıklığımız

90’lı yıllardı Taşova gazetesinde haftalık köşe yazıları yazmaya başlamıştım. Ahmet
Günaydın ve Ali Rıza ağabey ile her hafta görüşür yazı hakkında öneri ve eleştirilerini alırdım.
Çalıştığım işle alakalı bir değişim düşüncem vardı; konuyu açıp açmamakta çok tereddüt etmiştim. Konuyu açtığımda sabırla dinledi. İlgili kişilerle görüşerek çözümü için olağanüstü çaba sarf etti, Rabbim ondan razı olsun.
O bizler için bir öğretmen, güvenebileceğimiz bir ağabey örnek alacağımız bir dava adamı olmuş, Hakkın rızasınca dervişçe yaşamıştır.
Dava adamıydı. Önyargılı, ayrıştırıcı olmadı. İdeolojik takıntılara bakmadan her görüşten insana gazetenin kapısını açarak gazetesinde her türlü görüşün yazılıp çizildiği platforma dönüştürdü.
Aynı günlerde davanın çilesini çekmiş ömrünü davaya vakfetmiş iki güzel iki yiğit insanı Ali Rıza Günaydın ve Cihat Günel Ağabeyleri kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.
Ruhları şad mekânları cennet kabirleri nurla dolsun.

YLMZ SRGN
Selami Sakarya
Allah c.c.Sevgili büyüklerimiz,Ali Rıza Günaydın ve Cihat Günel ağabeylerimize gani gani rahmet eylesin mekanları cennet bahçeleri olsun inşallah,kendilerine olan saygı ve sevgilerimizi ,ayrılığın verdiği hüzünlerimizi kelimelerle ifade edebilmemiz gerçekten çok zor,.Ailelerine , sevenlerine ,sevdiklerine,sabır ve başsağlığı diliyorum.

Celal Günaydın · Bursa
Allah cc Alirıza abimize gani gani rahmet eylesin.Ali rıza abimiz yıllardan beridir inancından ve gürüşünden hiçbir zaman asla taviz mermemiş'tir. Dava adamıydı gerçek bir müslümandı. Asla unutulmayacak Güzel bir insandır Allah cc rahmet tecelli'si üzerine olsun.

Mehmet Ulutaş · ULUTAŞ MERMER'da Sahibi
Herşeyi çok güzel özetlemişsin sevgili dostum. İlave edilecek çok şey olsa da kifayet etmeyecektir. Mekanı cennet ruhu şad olsun saygıdeğer abimizin

Aşkın Tülay Alan · Açık Öğretim Fakültesi
Allah razı olsun. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun inşallah Ali Rıza abi. 1992 yılı Sırnak Silopi de görev yaparken her hafta gelirdi Taşova Gazetesi. Tüm kadro benden önce okurdu. Bir hafta sonrada gelse memleket kokusunu hissederdim. Bizim memleket sevdamıza merhem olurdu. Allah razı olsun.

Arpaderesi Ahmet Şimşek
Taşovamızın bir evladı olarak 20 li yaşlara gelene kadar bizde Taşovamızda yaşadık, 80 li yıllardan sonra yolumuz gurbete düştü, Taşovamızı Taşova gazetesi sayesinde unutmadık. haber aldık. Allah razı olsun, bu yolda şimdi Ahmet GÜNAYDIN bayrağı omuzlamış devam ediyor. Yazıyı yazan kardeşimizede çok teşekkür ediyoruz.

Mustafa Inan · Amasya Eğitim Enstitüsü
Allah Rahmet Eylesin Abimizi.1975 yılından itibaren birbirimizi biliyoruz. Ancak malesef hayat şartları ayrı diyarlarda olunca görüşmek sık olmuyor. Ayrıca Rahmetli babamla hacı arkadaşı. Zorda olsa bu satırları yazabildim.Çağpar caddesindeki dükkanda Yeşilırmak dan tutulan balıklar pişer,Selam veren otururdu.Rahmetli Nazmi ,Selahattin,Öğretmen Abdurrahman Turan Abi beraber yemiştik.


Ali Rıza Günaydın& Cihat Günel


http://tasova.gen.tr/o-bir-dervis-o-bir-dava-adamiydi/


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 30/11/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors