disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Ankara'da uyarı ateşi açan bir polis kazayla meslektaşını vurdu

Ankara'da uyarı ateşi açan bir polis kazayla meslektaşını vurdu_resim
Ankara'da Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Gölbaşı ilçesinde yaptıkları kontrolde, kimlik kontrolü için otobüsten indirilen bir şüphelinin kaçması sonucu uyarı ateşi açan bir polis memurunun kazayla, arkadaşı olan bir diğer polis memurunu vurduğu bildirildi. Yaralanan polis memuru kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Siirt-İstanbul seferini yapan bir yolcu otobüsü kimlik kontrolü amacıyla Gölbaşı girişindeki güvenlik noktasında durduruldu.

Polis kontrol sırasında biri kadın iki kişiden şüphelendi. Polis, erkek olan şüpheliden çantasını alarak aşağı inmesini istedi. Şüpheli aşağı iner inmez kaçmaya başladı. Polis memurları şüpheliyi yakalamak için peşinden koştu ve uyarı ateşi açtı.

Uyarı atışı yapan bir polis memuru kazayla arkadaşını vurdu. Yaralı polis tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ankara Valiliği, kimlik kontrolü için otobüsten indirildikten sonra kaçan ve uyuşturucu, asayiş olaylarında sabıkası bulunan kişinin yakalandığını açıkladı.

Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz da Gölbaşı'na giderek yetkililerden bilgi aldı.

Valilikten yapılan açıklamada, "19.12.2017 Salı günü, saat 05.00 sularında Siirt-İstanbul seferini yapan bir yolcu otobüsü, Gölbaşı girişindeki uygulama noktasında polis ekiplerince durdurulmuş, kimlik kontrolü sırasında, şüphe üzerine araçtan indirilen kişi üst araması yapıldığı sırada kaçmaya başlamıştır. E.İ. isimli şahsı yakalamak için yaşanan kovalamaca sırasında, polis memuru Hakan Can, kazaen açılan ateş sonucu şehit olmuştur" dendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada da Gölbaşı Sanayi uygulama noktasında durdurulan bir otobüste durumundan şüphelenilerek araçtan indirilen zanlının kaçmaya çalıştığı belirtildi.

Açıklamada, "Dur" ihtarına uymayan şüphelinin yakalanmasına yönelik kovalamaca esnasında yapılan uyarı atışında bir polis memurunun kazaen vurularak hayatını kaybettiği ifade edildi.

BBC TÜRKÇE


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Ankarada Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Gölbaşı ilçesinde yaptıkları kontrolde kimlik kontrolü için otobüsten indirilen bir şüphelinin kaçması sonucu uyarı ateşi açan bir polis memurunun kazayla arkadaşı olan bir diğer polis memurunu vurduğu
Bu haber 19/12/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors