disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Erdoğan'dan internet açıklaması: Zehir evin içine girmiş vaziyette

Erdoğan'dan internet açıklaması: Zehir evin içine girmiş vaziyette_resim
Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜBİTAK Ödül Töreni'nde interneti evlerin içerisine giren 'zehir' olarak tanımladı. Teknoloji bağımlılığına da dikkat çeken Erdoğan, ciddi adımlar atılması gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) ödül töreni sırasındaki konuşmasında, ülkedeki internet kullanımına yönelik açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen ödül töreninde Erdoğan, interneti "zehir" olarak tanımladı. Cumhurbaşkanı sözlerine şöyle devam etti:

"İnternet kafeler vardı, şimdi iş ne yazık ki evlerde kurulur hale geldi. Artık internetler eve yerleşti. Yani zehir evin içerisine girmiş vaziyette."

"Ciddi adımlar atmamız gerekiyor"

Cumhurbaşkanı konuşmasında gençler arasındaki teknoloji bağımlılığına da dikkat çekti.

"Şimdi bu tehlikeye karşı hocalarımız, anne babaları uyarmak durumunda. Bu tehlikeden kurtulmamız lazım" diyen Erdoğan, "Teknolojinin, uyuşturucu müptelası olmaya gençliğimizi sevk etmesi, şu anda en büyük tehlikemiz. Bu noktada çok ciddi adımlar atmamız gerekiyor. 2 yaşında çocuk bakıyorsunuz, elindeki telefonla nasıl oynuyor. Duygular elimizdeki telefonun esiri haline gelmişse bu bizim için ciddi bir tehdittir. Buna karşı tavrımızı almamız lazım" diye konuştu.

TÜBİTAK her yıl "bilimsel ve teknolojik alanlarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemek" amacıyla TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri'ni veriyor.

©Deutsche Welle Türkçe


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 28/12/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors