disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Hayatın içindeki güzellikleri yakalayıp karelemek bende bir tutku haline geldi.

Hayatın içindeki güzellikleri yakalayıp karelemek bende bir tutku haline geldi._resim
11 ocak 1960 yılında Ankara’da doğdum. Babamın subay olması nedeniyle çocukluğum Doğu ve İç Anadolu bölgelerinde geçti. Konya’da ilk okulu bitirdim. Babamın emekli olmasıyla, zaten her yaz geldiğim şehre, İstanbul’a yerleştik. Suadiye Orta Okulu’nun ardından Erenköy Kız Lisesi’ni bitirdim. Orta okul ve lise yıllarımda folklör ve resime iç içeydim. Liseyi bitirdiğim yaz evlendim. Eşimde subay olduğu için emekli olmasına kadar iki yılda bir tayin olarak Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunduk. Bir erkek bir de kız evladımız oldu. Gittiğimiz her ilde sosyal faaliyetlerde bulundum; çeşitli el sanatları kurslarına katıldım, sertifikalar aldım.

Ankara’da bulunduğumuz zamanda Ressam Fulya AliEfendioğlu’nun açmış olduğu resim kursuna ve sergilerine katıldım. En son Gelibolu’da, yaklaşık beş sene, Mimar Sinan Üniversitesi öğretim görevlisi yorumcu ressam K.K. Zuhal Köseler’den resim dersleri aldım. Kendisi İbrahim Çallı’nın sınıfından ve ekolündendi. Birlikte subay ve astsubay eşlerinin de dahil olduğu pek çok sergi düzenledik. Eşimin emekli olmasıyla yeniden İstanbul’a yerleştik. Bu esnada fotoğraf tutkum ortaya çıktı ve amatörce çekimlere başladım.

Hayatın içindeki güzellikleri yakalayıp karelemek bende bir tutku haline geldi. Şu an halen “Hayata Sevinç’le Bakmak” isimli Facebook sayfasında çektiğim fotoğrafları paylaşıyorum. Hayalim Türkiye’nin her yerini, doğal güzelliklerini gezip görmek ve çektiğim fotoğraflar eşliğinde bu seyahati bir belgesele dönüştürmek...
Fevziye Sevinç NuroğluFotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 28/12/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors