disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Sonunda anladım ki; herkes kendisi için olan en uygun yöntemi bulabilir....

Sonunda anladım ki; herkes kendisi için olan en uygun yöntemi bulabilir...._resim
12. Mayıs. 1956 tarihinde İstanbul’da doğmuşum.

Şişli 19 Mayıs İlkokulu

İstanbul Alman Lisesi

Ankara Üniversitesi DTCF Sosyoloji (yarım kaldı- 40 yıllık aradan sonra MSGSÜ Sosyoloji bölümüne devam ettim.)

2013 yılında üniversiteye yeniden başladım. 2017 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldum. Sosyoloji derslerinin yanı sıra felsefe, psikoloji, sanat tarihi, uygarlık tarihi, siyaset bilimi, matematik, edebiyat gibi dersleri ile her konuda pratik olarak gelmiş olduğum yolların teorilerini öğrendim.

Lise bittiği yıl, çocuk denecek yaşta evlendikten sonra eşimle birlikte çok seyahatler yaptım. Dünyayı ve değişik kültürleri yakından görme fırsatım oldu. Değişik işler yaptım; Ankara’da Benetton mağazaları açtım. Daha sonra kurduğum eğitim danışmanlığı şirketi ile yurtdışı eğitimlere öğrenci yolladım. 1997 yılında doğduğum ve büyüdüğüm şehre, İstanbul’a geri döndüm. 1998 yılında Yeniköy’de bir emlak şirketi kurdum ve 2014 yılına kadar önceleri çok zorlanarak sonraki yıllarda ise içsel çalışmalarımı yaptıkça farklı bir tat ve tempoda severek çalıştım.

1976 yılında kızım ve 1980 yılında oğlum dünyaya geldi. Çocuklarıma tam zamanlı annelik yaparak onları çok iyi yetiştirdiğimi sandım. Bugün onlar da kendi çocuklarını yetiştirmeye çalışıyorlar ve çok yoruluyorlar. Onlara baktığımda vaktiyle kendi yaptığım yanlışları çok net görüyorum, ama bana soru sormadıkları sürece bir şey söylememeyi, onlara akıl vermemeyi seçiyorum. Çünkü akıl vermenin HİÇ BİR işe yaramadığını biliyorum.

Ana-baba motivasyonu çalışmalarımda akıl vermiyorum, herkesin kendi karakteri ve çocuğunun karakteri doğrultusunda nasıl bir yol izleyeceğini bulmasına yardımcı oluyorum. Bu çalışmaları toplu halde yapabildiğim gibi kişiye özel de uygulayabiliyorum. Bunun için atmanız gereken ilk adım şahıs ya da grup olarak randevu almanız ya da sitedeki etkinlik takviminde olan bir çalışmaya doğrudan katılmanız.

Hayatın içinde çeşitli zorluklarla karşılaştıktan, defalarca eş, iş, ev değiştirdikten sonra hayatta çok zorlandığım bir noktaya geldiğimde, 2000’li yılların başında kendimi incelemeye başladım. Neyi nasıl yaptığımı, nelere inandığımı, neleri seçtiğimi inceledim ve düşüncelerimi değiştirmeye başladım. Doğal halimizin sağlıklı, bolluk içinde ve iyi ilişkiler içinde olduğunu gördüm. Kendim iyileştikçe başkalarına dokunmaya başladım. İçimdeki Yolculuk 1, 2, 3 adında 3 tane kitap yazdım ve çok sayıda seminer verdim.

Sonunda anladım ki; herkes kendisi için olan en uygun yöntemi bulabilir ve kendisini iyileştirebilir, potansiyelini artırabilir, hayatını neşe ve huzur içinde yaşayabilir. Bunun için sürekli bir hocaya ihtiyaç yoktur. Bir yöntemin bir defalık gösterilmesi yeterli olmalıdır.

2016 Kasım’da İYİ OLDUM adlı kitabım çıktı.

Uyguladığım yöntemlerle eski ben adeta öldü, yerine yepyeni birisi doğdu. Eskiden sinirli, acılı, öfkeli, hasta, geçimsiz, yorgun iken şimdi hayattan çok fazla zevk alan, yaşama sevinciyle dolu, neyi, ne zaman, nasıl ve ne kadar yapması gerektiğini bilen, insan ilişkileri sevgi ve saygı içinde, sağlığı tam olarak iyi yeni birisi oldum. Sadece kendimde denediğim ve olumlu sonuçlar aldığım uygulamaları paylaşıyorum.

Yolculuk devam ediyor, kucak dolusu sevgi ve saygılarımla.

Yasemin Conker
http://yaseminconker.com/biyografi/


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 31/12/2017 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors