disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Dişlerde ki soruna zirkonyum tedavisi

Dişlerde ki soruna zirkonyum tedavisi_resim
Diş ve diş eti hastalıklarını engelleyen zirkonyum, dişlere istenilen şekil ve rengin de verilmesine olanak sağlıyor.Kaplamalar ile kişiler muntazam,bembeyaz ve doğal görünümlü dişlere kavuşabiliyor.

Dent Suadiye Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Protez ve İmplantoloji Uzmanı Diş Hekimi İlker Arslan,''Diş hekimliğinde gelişen yeni teknolojiler sayesinde artık estetik diş uygulamaları fazlasıyla ön plana çıkmaktadır.''dedi.

Birbirinden ayrık olan diş yapısı kişilerde estetik görünüme zarar vermenin yanı sıra diğer diş sorunlarında olduğu gibi psikolojiyi de olumsuz etkileyebiliyor.Ancak doğuştan ya da sonradan meydana gelen estetik kaygıların yaşandığı bu gibi durumlarda zirkonyum uygulaması dişlere istenen şeklin verilmesini ve kişilerin öz güvenlerini dişleriyle birlikte yeniliyor.

Günümüzde dişlerin kuronla kaplanmasında uzun yıllardır kullanılan metal destekli porselenler yerini artık Zirkonyum alt yapılı porselenlere bırakmaktadır.Biyolojik uyum, doğal görüntü, estetik ve mekanik direnç gibi istediğimiz tüm özelliklere sahip olan bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan Zirkonyum kullanılır.

Zirkonyum esaslı porselenleri, hem ön dişlerde kullanılabilecek kadar doğal olmaları, hem de arka dişlerde kullanılabilecek sağlamlıkta olmaları sebebi ile güvenle tercih etmekteyiz. Ayrıca, Zirkonyum Porselenlerin ışığı geçirebilme özelliği sayesinde, eski metal diş kaplama uygulamalarına göre, orijinal dişlere en yakın, doğal ve daha estetik bir görünüm sağlayabiliyoruz.

Protez ve İmplantoloji Uzmanı Diş Hekimi İlker Arslan sözlerine şöyle devam ediyor;

Zirkonyum Dişler Nerelerde Kullanılır?

Beyazlatma gibi metotlarla sonuç alınamayan ileri derecedeki renkleşmelerde kalıtsal yapı renkleşmelerinde

Önceden dişleri kesilmiş kişilere

Ayrık dişleri birleştirmede

Kırık dişlerin düzeltilmesinde

Çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde

Doldu yapılamayacak kadar aşırı madde kaybı olan dişlerde Zirkonyum güvenle uygulanmaktadır.

Zirkonyum Porselen alerjik olmadığı gibi, doku dostu bir materyaldir. Ayrıca yalıtıcı özelliği ile sıcak soğuk hassasiyeti gelişmez.


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 03/01/2018 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors