disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Esmond Bradley Martin Nairobi'de evinde öldürüldü

Esmond Bradley Martin Nairobi'de evinde öldürüldü_resim
Prof. Dr. Güliz Elal, İzmir Amerikan Koleji’nden mezun olduktan sonra Liverpool Üniversitesi’nde psikoloji lisansını, klinik psikoloji yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.

16 yıl Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyesiydi.

2002-2006 yılları arasında Britanya’nın Plymouth şehrinin Yetişkin Klinik Psikolojisi Departmanı Bölüm Başkanıydı. Uluslararası dergilerde yayınlanmış bilimsel çalışmaları ve 'Dünde Saklı Yarınlar' başlıklı, psikoterapi vakalarından oluşan bir kitabı bulunmaktadır.

2006 yılında, ilk iki çocuğunun üniversiteye başlamasıyla birlikte, erken emeklilik kararı alıp, gençliğinden beri tutkun olduğu uzak diyarlara seyahat etmeye ve bunun doğal sonucu olarak da seyahatleriyle ilgili araştırmaya ve yazmaya başladı.

Very sad loss for the conservation community. Esmond Bradley Martin who has courageously worked for decades in uncovering illegal trade in ivory and rhino horns has been killed in his home in Nairobi.
1970'lerden bu yana yasa dışı fildişi ve gergedan boynuzu trafiğini ortaya çıkarmak için cesurca çalışmış olan Esmond Bradley Martin Nairobi'de evinde öldürüldü. Doğa korumacılar için büyük bir kayıp

Tüm antilop türleri arasında hem en irilerinden, hem de en alımlılarından olan büyük kudu, aynı zamanda en uzun boynuzlara sahip. Yalnızca erkeklerin boynuzu ve sakalı var. Yaban alanda birbirine eşit güçte iki kudu erkeğinin dövüşmesi son derece nadir rastlanılan bir davranış. Genelde daha büyük ve olgun olanın karşısında daha küçük olan dikleniyor ve süratle geri çekiliyor. Erişkinlerin kavgasında boynuzların birbirine kenetlenmesi ve kilitlenmesi riski kavga etmelerini önlüyor. Çok nadir bir sahneyle karşılaşmak bir şanstı; tartışma kısa sürdü ve kimseye zarar gelmedi.
http://gulizelal.com/


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 07/02/2018 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors