disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

İzollular Ve İzoli Aşireti M. Şahin Duman

İzollular Ve İzoli Aşireti  M. Şahin Duman_resim
Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)
Cemâ‘at-i Alplu Avşarı, el-ma‘rûf Kâdî-oğlu, der-vilâyet-i Şark…

Konar göçer tüm topluluklar gibi İzoli Aşireti’de değişik coğrafyalarda asırlarca süren serüvenlerinin sonucunda geçirdiği evrelerde tarihsel hafızasında farklı coğrafi aidiyetler kazanmış olabilir, birlikte yaşadığı topluluklardan etkilenerek özgün davranışında başkalaşıma uğramış ve diğer toplulukların kültürel değerleriyle karşılıklı olarak birbirlerini içselleştirmiş olabilirler. Tüm bunların sonucunda günümüze gelinceye kadar yaşadıkları bölgelere göre tarihi kültürel öz benliklerinde değişime uğrayarak farklı kabullenmeleri olabilir.


Ancak her türlü değişim ve başkalaşımdan uzak, toplumların tarihi, siyasi, dini, edebi, sosyal ve kültürel geçmişlerini katıksız ve katışıksız bir şekilde günümüze kadar taşıyan arşiv belgelerinde Rakka’dan kaçan Şarklı Türkmenlerle ilgili Divan-ı Hümayun’dan verilen evâmir-i şerifeye binaen Erzurum’a giden Konar Göçer İzoli Aşireti için yazılan fermân-ı âlişân da evâmir-i şerifeye konu Türkman-ı mezbûrlardan birinin İzoli aşireti olduğu çok nettir.
Belgelerle Tarihte İzoli
Yazar: M. Şahin Duman
Yayınevi : Bilgeoğuz Yayınları

İnce Kapak

21,90 TL
30,00 TL
-%27

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 415

Ebat : 13,5 x 21

ISBN: 9786052019276
http://www.idefix.com/Kitap/Belgelerle-Tarihte-Izoli/Arastirma-Tarih/Tarih/Turk-Tarihi/urunno=0001743147001Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 14/02/2018 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors