disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Türkçenin Diriliş Hareketi Yalçın Mıhçı İmza Günü

Türkçenin Diriliş Hareketi Yalçın Mıhçı İmza Günü_resim
23-25 şubat, saat 10.00-19.00 arası söyleşi ve imza için dostlarımı Ankara Betik ( Kitap) Fuarı'nda bekliyorum Yalçın Mıhçı Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği Genel Başkanı.
Türkçenin Diriliş Hareketi, Türkçemize ve geleceğimize yön vermek üzere, her yaştan ve meslekten oluşan Türkçe gönüllülerini kapsayacak biçimde Yalçın Mıhçı ve Suat Özer tarafından kurulmuştur. "Türk demek Türkçe demektir. Ne mutlu Türk'üm diyene!" diyen büyük Atatürk'ümüzün başlattığı dil devrimini tamamlamak ana ilkemizdir. Amacımız Türkçemizin yozlaşmasının önüne geçmek ve olabildiğince arı, duru bir Türkçe yaratmaktır. Dünyada hiç yabancı sözcük içermeyen bir dil yoktur ancak amacımız bu oranı olabilecek en düşük düzeye çekmektir. Tarih boyunca dilimiz; önce Farsça ve Arapça, daha sonraki yüzyıllarda ise Fransızca ve İngilizce kuşatmasına karşı sayısız ölüm kalım savaşı vermiştir. Türkçemiz, sapasağlam olan ulu kökleri sayesinde bu fırtınalardan kurtulmayı başarmış ancak çok büyük yaralar almıştır.

Türkçenin Diriliş Hareketi; Türkçemizin yazgısını değiştirmek, onu yüceltmek ve hak ettiği yere yükseltmek üzere kurulmuş olup çalışmalarını yılmadan sürdürecek ve sömürgeci dillerin bayrağını indirerek ses bayrağımız Türkçeyi dalgalandıracaktır.

TÜRKÇENİN DİRİLİŞ HAREKETİ

Söz Artık Türkçenin!

SEVGİDEĞER TÜRKÇE GÖNÜLLÜLERİMİZ,

(Arka Kapak)
Türkçenin Diriliş Hareketi
KDV Dahil: 20,00TL 16,00TL
Yazar: Suat Özer, Yalçın Mıhçı
YayınEvi: Özer Yayınevi
ISBN: 9786058483903
Sayfa Sayısı: 304
Kapak Türü: Karton Kapak
Kağit Türü: 1.Hamur
Kitap Boyutu: 13,5x19,5 cm
Dil: Türkçe
Yayın Tarihi: 2014-10Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 22/02/2018 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors