disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Engelli Mahmut Kahraman Şiirlerini Kitap Olarak Bastıracak Sponsor Arıyor

Engelli Mahmut Kahraman Şiirlerini Kitap Olarak Bastıracak Sponsor Arıyor_resim
Diyarbakırlı Mahmut Kahraman hem bedensel hem de görme engeline rağmen hayat mücadelesini bırakmadı. İnsanın isterse her şeyi başaracağını belirten Kahraman, 2012 yılında Aşık Veysel dinleyerek yazdığı şiirlerin sayısının 400'ü aştığını ve tek hayalinin bir şiir kitabı çıkartmak olduğunu söyledi.

Diyarbakır'da çocukken geçirdiği bir hastalık sonrası hem bedensel hem de görme engelli olarak hayata tutunmaya çalışan Mahmur Kahraman, hem konuşması hem de yetenekleriyle herkesi şaşırtıyor. 2012 yılında Aşık Veysel'den etkilenerek şiir yazmaya başladığını ve bugüne kadar 400'den fazla şiir yazdığını kaydeden Kahraman, tek hayalinin bir şiir kitabı veya albümü çıkartmak olduğunu belirtti. Yazdığı şiirlerle herkesi şaşırtan Kahraman, başarının anahtarının inanmak olduğunu ve inandıktan sonra insanın başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını kaydetti. Yaklaşık iki aydır Kayapınar Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitim gören Kahraman, burada gördüğü kursların kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

"Duygularımı şiirlere döküyorum"

Şiire başlama hikayesini anlatan Kahraman, "2012 yılında Aşık Veysel'i dinledim hoşuma gitti. Ben de denedim ve o günden beri şiir yazıyorum. Becerdim, düz şiir yazmayı seviyorum. 400'e yakın şiir yazdım şimdiye kadar. Günden güne yazıyorum. Şiirlerimde genelde kendimi anlatıyorum. Etrafımda yaşayan insanların sorunlarını kafamda kurgulayarak yazıyorum. Dost kalmadı diyoruz ya duygularımı şiirlere döküyorum" diye konuştu.

Hedeflerini anlatan Kahraman, kendilerini engelli görüp dışlayanlara inat mücadele edeceğini vurguladı. Kahraman, "Bizi engelli görüp dışlayanlara inat mücadeleye devam. Şiir kitabı çıkartmak istiyorum ama sponsor bulamıyorum. Bulamayacağımı biliyorum ama yine de arıyorum" dedi.
ELDEN ELE GEZIYORSUN

Seni görüyorum inkâr etme
Elden ele gidiyorsun sevdiğim
Sevgi böyle değıl canım anla
Ben anlatayım sana sevgiyi

Heves sanıyorsun ama
Yanlış öğrenmiş sin
Insan sevdiğini başkasına
Hiç bir zaman değiştirmez

Sen elden ele gidiyorsun
Heves sanıyorsun öyle değil
Canım sevgiden uzaksın

Mahmut KAHRAMAN
http://www.mahmutkahraman.net/Kategori/siirlerim/page/3/


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 04/03/2018 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors