disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Ahmet Tevfik Ozan Tüyap Bursa 16. Kitap Fuarında Okuyucuları İle Buluşuyor

Ahmet Tevfik Ozan  Tüyap Bursa 16. Kitap Fuarında Okuyucuları İle Buluşuyor_resim
Şair ve Yazar Ahmet Tevfik Ozan Tüyap Bursa 16. Kitap Fuarında 17-19 Mart 2018 tarihleri arasında Okuyucuları İle Buluşuyor. Ahmet Tevfik Ozan 350 şiirden oluşan ŞİİRİMİN ABC'si kitabını okuyucularına imzalayacak.
17-19 MART 2018 Günleri
14-19 Saatları Arasında
Göl Yayınevi Salon 2 Stand 602/E
AHMET TEVFİK OZAN KİMDİR ?

1953 yılında Harput’ta dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise Öğrenimi’ni Elazığ’da yaptıktan sonra; 1971 yılında Hacettepe Üniversitesi’ne girdi. Bir süre okulundan uzak kalan Ahmet Tevfik Ozan, öğrenimini Erzurum ve Kayseri’de tamamlayarak 1986 yılında tıp doktoru oldu. Zorunlu hizmetini, 1986-1989 yılları arasında Balıkesir’de yapan Ozan, Kayseri’de de bir müddet çalıştıktan sonra memleketi Elazığ’a döndü. Halen Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Türkiye genelinde, sosyal ve kültürel hizmet yapan birçok vakıf ve dernekte aktif görevlerde bulunan Ahmet Tevfik Ozan’ın “şehircilik ve kentleşme” üzerine bilimsel çalışmaları da bulunmaktadır.

Ahmet Tevfik Ozan, şiire lise yıllarında başladı. 1971 de başlayan yazın yaşamı, şiir, düzyazı, makale, karikatürle çeşitli dergi ve gazetelere yansıdı. Türk Edebiyatı, Töre, Doğuş, Boğaziçi, Devlet, Divan, Yağmur, Erciyes, Kültür ve Sanat, Yeni Düşünce, Konevi, Erguvan, Hedef, Gözyaşı,Mina, Hasret, Çağrı, Nizam-ı Alem , Ana, Gergef, Ülküm, Bozkurt, Liseli Genç gibi çeşitli dergilerde üçyüzü aşkın şiirleri yayınlanan Ozan, “DAĞLARARDI ŞİİRLERİ VE KAİNAT ŞİİRİSTAN” adlı iki yapıtında bu şiirleri toplayarak yayınladı. Yazarlar Birliği ve İLESAM’ın kayıtlı üyesi olan Ahmet Tevfik Ozan’ın düz yazıları, “ŞİİRDEN TAŞAN SÖZLER” adıyla kitaplaştırılmıştır.

Şiirlerinde halk şiirinin söyleyiş güzelliğiyle birlikte “sevda, aşk, hasret ve ölüm” gibi temaları işleyen şair, dilinin sadeliği ve akıcılığıyla okuyucuları kendi duygu dünyasına çekmektedir. Okundukça elden bırakılmayacak, dillerde dolaşacak dizelerin sahibidir. Güçlü bir şiir dili vardır, Özcan Ünlü’nün ifadesiyle “Doğunun güçlü bir şairidir.” Şiirinin metafizik boyutu en belirgin yanıdır. Şiirinde görünenin ötesindeki “Görünmeyen Evren”e doğru sürekli bir atılım vardır. İlk şiirlerindeki fikir yoğunluğu yerini, zamanla; dil işçiliğine ve düşünce zenginliğine bırakmıştır… Özellikle kullandığı doğal semboller metafizik özellikler içermektedir.

Yunus Emre, Necip Fazıl Kısakürek ve Abdurrahim Karakoç çizgisini zamanla aşarak, kendine özgün sesini yakalamasını bilmiştir. Vatan ve Allah sevgisi onun şiirlerinin başucu temasıdır. Serbest tarzda yazdığı şiirleri de en az heceyle yazdıkları kadar başarılıdır.
http://www.yusufiye.net/

ŞİİR ŞİİR ULUCANLAR-AHMET TEVFİK OZAN-ŞENER BULUT
BELGESELİN SON SÖZÜ… ASLINDA BÖYLE BİR BELGESEL…
Video Bölümünden İzleyebilirsiniz.Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 06/03/2018 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors