disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Küçücük bir ayrıntı bile dünyayı değiştirmeye yeter

Küçücük bir ayrıntı bile dünyayı değiştirmeye yeter_resim
İsviçreli yazar Germano Zullo ile illüstratör Albertine’in bol ödüllü kitabı İncelikli Şeyler, şiirsel dili ve çarpıcı resimleriyle okurlarını küçük ayrıntıların yarattığı cömert bir evrene davet ediyor.

Hayatta keşfedilmeyi bekleyen küçük ayrıntılara ve insana mutluluk veren küçük anlara dokunan İncelikli Şeyler, Desen Yayınları etiketiyle yayımlandı. İsviçreli yazar Germano Zullo ile illüstratör Albertine’in imzasını taşıyan bu özel resimli kitap, 2011 Sorcières Ödülü, 2012 New York Times En iyi Resimli Kitap Ödülü ve 2014 São Paulo Büyük Ödülü’ne değer görüldü.

İncelikli Şeyler, şiirsel dili ve kendine özgü minimal resimleriyle her yaştan kitapseverin ilgisini cezbedecek evrensel bir hikâye anlatıyor. Ciltli baskısıyla özel bir koleksiyon kitabı olan İncelikli Şeyler, okurlarını küçük ayrıntıların yarattığı cömert bir evrene davet ediyor.

Kamyonun arkasındaki tüm kuşları gökyüzüne salan bir adam, en köşede ufacık, utangaç bir kuş görür. Bu ufak, siyah kuşun uçup arkadaşlarının peşine takılmak gibi bir niyeti yoktur. Çünkü bazı günler farklıdır. Bu günleri farklı kılansa ayrıntılardır ve biri bile dünyayı değiştirmeye yeter…

“Birçok yönden mutluluk veren bu ödüllü kitap, küçük şeylerin hayatımızı ve hatta dünyayı bile değiştirebileceğini hatırlatıyor bize.” Kirkus Reviews

Künye
İncelikli Şeyler

Resimli Kitap, Her Yaş
Desen Yayınları
Yazan: Germano Zullo
Resimleyen: Albertine
Türkçeleştiren: Damla Kellecioğlu
Fiyat: 32,00 TL
Etiketler: Ayrıntılar, yaşam, keşif
Baskı Detayları: 72 sayfa, mat kuşe kâğıt, renkli baskı, sert kapak, 21x21 cm

Yazar Hakkında

Germano Zullo, 1968’de İsviçre’de doğdu. Albertine ile birlikte yetişkinler ve çocuklar için pek çok resimli kitap üretti. Ucu açık, okurun imgelem dünyasını genişleten minimalist dilleri ve kendilerine özgü canlı çizgileriyle kitapları, pek çok önemli ödülü aldı ve Fransa ile İsviçre başta olmak üzere Avrupa’da büyük ilgi gördü. İncelikli Şeyler adlı kitapları, 2011 Sorcières Ödülü’nün yanı sıra 2012 New York Times En iyi Resimli Kitap Ödülü ile 2014 São Paulo Büyük Ödülü’nü almıştır.

Çizer Hakkında

Albertine, Cenevre’de görsel sanatlar eğitimi aldı ve mezuniyetinin hemen ardından bir serigrafi atölyesi açtı. 1991’den itibaren gazete ve dergiler için illüstrasyon çizmeye başladı. Germano Zullo ile birlikte çocuklar ve yetişkinler için yirmiden fazla resimli kitap üretti ve eserleri, Fransa ile İsviçre başta olmak üzere Avrupa’da büyük ilgi gördü. Albertine, 1996’dan beri Cenevre Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde ders veriyor. Eserleri; Paris, Roma ve Tokyo gibi kültür şehirlerinde sergileniyor.


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 16/04/2018 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors