disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Şifa dolu etkinlik

Şifa dolu etkinlik_resim
T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) co-sponsorluğunda düzenlenen “1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı”, 19-22 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. “Medeniyetlerin Beşiğinde; Anadolu Tıbbı” sloganı ile düzenlenen etkinlik dünyanın dört bir köşesinden tıp çevresini bir araya getirirken, kongrenin özel fuar bölümü dört gün boyunca halka açık olacak.

Sağlığa bütüncül yaklaşımın öneminin vurgulanacağı etkinlikte, dört günlük bilimsel programda; geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları 61 farklı oturumda, alanlarında katkı sunmuş bilim insanlarının ve uygulayıcıların bildiri sunumları, poster sunumları, vaka tartışmaları ve atölye çalışmalarıyla geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları ele alınacak.

Kongre ile eş zamanlı olarak da, halkı bilinçlendirmek amacıyla herkesin katılımına açık olarak Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Fuarı gerçekleştirilecek. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra kamu yararına faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının da yer alacağı fuarda, uzmanlar tarafından geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanında bilgi paylaşımında bulunulacak.

Tüm dünyada geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın yükselişte olduğuna dikkat çeken, kongre oturum başkanlarından Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, “Ülkemizde de bu konuda olumlu çalışmalar yapılıyor. Bitkisel tedavilerde çok zengin bir kültüre sahip olduğumuz, bugünün Batı tıbbını şekillendiren pek çok tedavinin bu coğrafyada doğduğu düşünülürse durum çok anlamlı.

Beslenmeden fitoterapiye, sülük tedavisinden akupunktura ve mikrobiyotanın önemine kadar pek çok başlığın incelendiği kongreye tüm dünyadan pek çok doktor, bilim insanı katılacak. Ayrıca dört gün boyunca halkımız etkinliğin fuar bölümünü ziyaret edip konunun uzmanlarından bilgi alabilecek” dedi.

“Önce sofranıza bakın”

Türkiye’nin fitoterapi alanında eğitim alan ilk tıp doktorlarından Dr. Ümit Aktaş, “Tamamlayıcı tıp nasıl beslendiğinizle ilgilenir. Çünkü hastalıklardan korunmak isteyen herkesin bakması gereken ilk yer sofralarıdır. Doğru beslenmeyi doğru takviyelerle destekleyerek hastalıkları önleyebilir, tedavi edebilirsiniz, hem de mucize gibi lanse edilen ilaçların yan etkileri olmadan” diyerek herkesi 19-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 1.Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Fuarı’na davet etti.

20 Nisan Cuma günü “Diyabet Tedavisinde Fitoterapi” alanında konuşma yapacak olan Dr. Ümit Aktaş, 21 Nisan Cumartesi günü de “Mikrobiyata, Kanser Tedavisi ve Farklı Metodlar” oturumuna başkanlık yapacak. Dr. Ümit Aktaş, 20 Nisan Cuma ve 21 Nisan Cumartesi günleri saat 12:00- 13:00 arasında B76 no’lu Hayykitap standında fitoterapi özelinde ziyaretçilerle ile sohbet edecek ve kitaplarını imzalayacak.

Dört gün süren kongrede, Klinikte Fitoterapi Uygulamaları, Bitkisel Ürünlerin Tıbbi Ve Gıda Takviyesi Amaçlı Kullanımı, Dünyada ve Türkiyede Tıbbi Amaçlı Müzikterapi Uygulamaları, Ağrı ve Ozon Tedavisinin Değerlendirme Metodları, Akupunktura Bilimsel Temelli Yaklaşım Ve Değerlendirme, Kadın Sağlığına Bütüncül Yaklaşım, Sağlık Sisteminin Yeni Mücadele Alanı: Kronik Hastalıklarda Geleneksel Ve Tamamlayıcı Tıp, Geleneksel Tıp Ve Din İlişkisi ve Bitkisel Tıbbi Ürünlerde İnovasyon gibi 61 konu başlığında oturum gerçekleştirilirken, Hacamat, fitoterapi, akupunktur gibi tamamlayıcı tıp uygulamalarının SGK ödeme kapsamına alınması gibi güncel konular da kongrede öne çıkan başlıklardan biri olacak.


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 16/04/2018 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors