disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

OLIVTECH 2018“GURME iZMİR”8. Zeytin, Zeytinyağı Fuarının Ardından

OLIVTECH 2018“GURME iZMİR”8. Zeytin, Zeytinyağı Fuarının Ardından_resim
OLIVTECH 2018“GURME iZMİR”8. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı 9- 12 Mayıs 2018 tarihlerinde ziyaretçileri ile buluştu. Zeyin denilince çok sayıda katma değeri doğuran bir üründür. Zeytinin bereketi kendinde saklıdır demek yanlış olmaz.Her yıl Zeytin üretimi ile çeşitli sektörlerde ekonomik canlılık meydana gelmektedir. Zeytin ve zeytinyağı fuarlarının önemi bundan dolayıdır.

Fuar ile igili izlenimlerimizi sizlerle paylaşacağız. Zeyin ve Zeytinyağı üreticileri , ambalaj sektörü ve üretim makineleri çok güzel bir sunum yapılmış. Genel olarak standlarında ziyaretçilerle ilgilenme profosyonelce yapılıyor. Standlarda ziyaretçileri güler yüzle karşılıyorlar.Ürünlerden tadım yapılıyor.

Yerleşim olarak zeytin ve zeytinyağı üretim makinelerinin arka tarafında kurulan: butik üretim yapan kurumlarının yeri hiç uygun değildi. Ziyaretçiler burayı ancak özel olarak ararsalar bulabilirler. Yerleşim dağıtımında bu hususlar dikkate alınması gerekir.

Fuarda Ege Bölgesinden Balıkesir Burhaniye,Manisa Akhisar,Muğla Milas, Çanakkale,Mersin ve Hatay illeri göze çarpanlar arasında. Zeytinin Başkenti Edremit Fuarda yoktu. Edremit'in olmaması bir noksanlıktır.

Genel olarak bu yıl yapılan fuara katılımcı ve ziyaretçi azlığı gözle görünür olarak hissedilmektedir. Fuar maliyetlerinin yüksek olmasından ve katılımların daha çok olması için bu yönde bir çalışma yapılması yerinde olacaktır. İhtisas fuarlarında yurt dışından ziyaretçiler önem arzetmektedir. Yurt dışına gerekli duyuru yapılmalıdır. Bunun nedenlerini araştırmayı ve çözüm getirmeyi ilgililere bırakıyoruz.

Ziyaret ettiğimiz standlar: Milas Karianda Zeytinyağı, Külahlı Zeytinyağı Çanakkale,Atlantis Cam ambalaj.

Milas Karianda Zeytinyağı firmasından Gülşah Ateş Gökçen'i ziyaret ettik. Önceki yılda ziyaret etmiştik. Görüşme esnasında standdan zeytinyağı alan kişinin ben hep bu yağdan kullanıyorum.Sizede tavisye ederim dedi. Bu tavsiye bilinçli tüketiciye bir örnek olması açısından gurur verici. Sertifikalı organik zeytin ve zeytinyağı üretimi yapan, kaliteden ödün vermeyen,aynı zamanda ailece zeytinyağı üretimini bütün safhalarında kendileri bulunmaktadır.

Külahlı Zeytinyağı Çanakkale firması sahibi Önem Erol Usta ile yaptığımız görüşmede Çanakkale Gülpınar Babakale köylerindeki zeytinlerden Aile işletmesi olarak üretim yaptıklarını ifade ettiler. Bu yıl Zeytinyağı ödülü aldıklarını çok mutlu olduklarını, alınan ödül heyecanını bizlerle paylaştı.

Atlantis Cam ambalaj. Zeytinyağı denilince akla ilk gelen ambalajdır. Zeytinyağı ve Ambalajı bir bütün olarak düşünmemiz gerekmektedir. Ambalaj o ürünün kalitesini belirtmektedir. Atlantis Cam Ambalaj yetkilisi Zeynep Aktürk'ü ziyaret ettik. Fuarda sunum yapılan ürünleri inceledik. Amabalaj konusunda çok ileri bir durumda olduğumuzu belirtmek isterim. OLIVTECH 2019 yılında yapılacak olan fuarda buluşmak dileğiyle

EDİTÖR
Mustafa İNAN


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 12/05/2018 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors