disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Nüfus Müdürlüklerinde güvenlik tedbirleri ivedilikle alınmalıdır.

Nüfus Müdürlüklerinde güvenlik tedbirleri ivedilikle alınmalıdır._resim
Bilindiği üzere 2 Nisan 2018 tarihinden itibaren Pasaport ve Ehliyetler Nüfus Müdürlüklerinden verilmeye başlanmıştır.

Özellikle metropol şehirler başta olmak üzere, Nüfus birimlerindeki aşırı yoğunluk sebebi ile vatandaş açısından olduğu kadar çalışanlar açısından da bir çok mağduriyetler ve zorluklar yaşanmaktadır.

Fiziki şartlar açısından bu kadar insan yoğunluğunu kaldıramayan Nüfus Müdürlüklerinde, taleplerin birikmesi sebebiyle istenmeyen olaylar yaşanmaktadır.

Son 1 hafta içinde İzmir Çeşme, Buca ve Gaziemir Nüfus Müdürlüklerinde yaşanan olaylar, çalışanların hiçbir şekilde can güvenliğinin kalmadığını göstermektedir.

Çeşme, Buca ve Gaziemir Nüfus Müdürlüklerinde, vuku bulan hadiselerde maalesef vatandaşlar Nüfus Memurlarına saldırmış, hakaret ve tehdit etmiştir. Fiziki şiddete kadar varan olaylar adli makamlara ulaştırılmıştır.

Bilindiği üzere, ehliyet ve pasaportların artık Nüfus Müdürlüklerinden veriliyor olması sebebi ile yoğun olan iş yükü daha da artmış fakat personel eksikliği giderilmemiştir. Binaların fiziki ve teknik açıdan yetersiz olması ile Nüfus Müdürlükleri kaos ortamına dönmüştür.

Bu olumsuz şartlara rağmen Nüfus Memurları mesai mefhumu gözetmeksizin özverili bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Ancak yaşanan aksaklıklar sebebi ile bazen vatandaş öfkesini memurlardan çıkarmaya kalkmaktadır. Bu durumun sonucunda da istenmeyen şiddet olayları gerçekleşmekte, nüfus çalışanlarının hayatları tehlikeye girmektedir.

Türk Büro-Sen olarak, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya çağrımızdır;

Binaların teknik ve fiziki eksiklikleri biran evvel giderilmeli,

Personel eksikliği derhal tamamlanmalıdır.

Bir daha böyle şiddet olaylarının yaşanmaması için Emniyet Güçleri gerekli güvenlik önlemlerini almalı, gerek görülürse Nüfus Müdürlüklerinde tedbir amaçlı Polis memurları beklemelidir.

Maalesef nüfus çalışanlarının huzuru kaçmıştır. Acilen bu hususta Nüfus Memurlarının kendilerini güvende hissedecekleri şartlar sağlanmalıdır. Nüfus Müdürlüklerinde güvenlik tedbirleri ivedilikle alınmalıdır.

Türk Büro-Sen olarak, Bütün yetkilileri Nüfuslarda yaşanan olumsuz gelişmelerin giderilmesi için çalışma yapmaya, yapılacak çalışmalarda Sendikamızın da elinden gelen desteği yetkililer ile paylaşmaya hazır olduğunu kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Çeşme, Buca ve Gaziemir Nüfus Müdürlüklerinde, vuku bulan hadiselerde yaralanan memurlarımıza tekraren geçmiş olsun diyoruz.


Cumhur ÇİL

Türk Büro Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 15/05/2018 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors