disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Bu tuzağa dikkat! 300-500 liraya e-ticaret sitesi yapılmaz!

Bu tuzağa dikkat! 300-500 liraya e-ticaret sitesi yapılmaz!_resim
TOBB E-ticaret Meclisi Üyesi, Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, KOBİ'lerin dijitalleşme yolunda tuzaklara dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Çiğdemli, 300-500 liraya e-ticaret sitesi yaptığını iddia eden reklam tuzaklarına karşı dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulundu.

Dijitalleşmeyen işlerin önümüzdeki yıllarda yaşama şansının olmayacağına işaret eden Cenk Çiğdemli, "Ancak dijitalleşme yolundaki tuzaklara karşı da çok dikkatli olunmalı" dedi. Bir e-ticaret sitesinde açık kaynak kodu yazılım kullanılmaması gerektiğine özellikle vurgu yapan Çiğdemli şunları aktardı:

"Öncelikle altyapısı sağlam bir e-ticaret sitesi yaptırmanız gerekiyor. Sitenizi yaptırmak için hizmet alacağınız firmanın profesyonel olduğundan emin olmalısınız. Google aramalarda 300-500 liraya bile site yaptığını iddia eden şirket görünümlü şahıslar görebiliyorsunuz. Ucuza e-ticaret sitesi açan, vur-kaç yapan bir dolandırıcı da çıkabilir. Profesyonel bir altyapının bu rakamlara kurulmayacağını unutmamalısınız. Sitenizde açık kaynak kodlu ücretsiz yazılımlar kullanılmadığından da emin olmalısınız. E-ticaret gibi güvenin birincil öncelikte olduğu bir alanda ücretsiz yazılımlar başınıza dert açabilir, yaşayacağınız problemler zarar etmenize yol açabilir. İyi bir e-ticaret paketi için en az bin lira ile 5 bin lira arasında bir miktarı gözden çıkarmalısınız. Bu parayı yılda sadece bir kez ödeyeceksiniz."


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 16/05/2018 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors