disscuss print

Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

‘HDP, PKK sözcülüğü yerine vatandaşın hakkını korusun’

‘HDP, PKK sözcülüğü yerine vatandaşın hakkını korusun’_resim
HDP Eş Genel Başkanı Pervin BULDAN’ın, Meral Akşener ve İYİ Parti’nin Kürtlerden oy alamayacağı açıklamasına sert cevap veren İYİ Parti İstanbul 3. Bölge milletvekili aday adayı Gürkan Çakıroğlu, “Öncelikle kendileri PKK’nın sözcülüğünü yapacaklarına oy aldıkları bölgedeki vatandaşlarımızın haklarını korusunlar” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin BULDAN geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Sayın Akşener ve İYİ Parti başta ben olmak üzere hiçbir Kürt vatandaşın oyunu alamaz” demişti. İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olan Avukat Gürkan Çakıroğlu bu sözler üzerine yaptığı açıklamada, “Kendilerini Kürt kökenli vatandaşlarımızın hamisi gibi görmek ve onların özgür iradelerini yönlendirme amaçlı yaptıkları bu açıklamalar kibirlerinin çokluğunu, kendilerine olan güvenlerinin ise azlığını göstermektedir. Öncelikle kendileri HDP olarak terör örgütü PKK’nın sözcülüğünü yapacaklarına, oy aldıkları bölgedeki vatandaşlarımızın haklarını korumayı şiar edinsinler. İYİ Parti Türkiye’nin her karış toprağındaki, gönlü vatan sevdası ile yanan tüm vatandaşlarımızın yanındadır. İYİ Parti kadroları; doğudan batıya, kuzeyden güneye; Edirne’den Kars’a, Muğla’dan Hakkari’ye 80 milyon vatandaşının hizmetindedir” ifadelerini kullandı.

‘Kürt vatandaşlarımızın umudu biziz’

“Uzun yıllardır HDP ve AKP arasına sıkışarak iki ateş arasında kalmış Kürt vatandaşlarımızın umudu Sayın Akşener ve İYİ Parti’dir,” diyen Çakıroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Terör örgütü PKK ve destekçisi HDP’nin silahları ile, AKP’nin yatırım tehditleri arasında sıkışan Kürt seçmenlerimiz uzun zamandır kendileri için bir çıkış yolu aramaktadırlar. Artık son kertede İYİ Parti’yi kendilerine bir nefes olarak görmektedirler. Güneydoğu en başta huzura aç kalmıştır. İşte bu huzursuzluğa bir yardım sesi olarak da İYİ Parti dimdik ayakta ve yanlarında durmaktadır. Bu ülkeden artık ayrıştırıcı siyasetin dili sona ermiştir. Artık birleştirici siyasetin dili olan İYİ Parti iktidarı gelecektir. İYİ Parti iktidarı ile her kesimden insanlar bir sofrada buluşup tartışacak, birlikte yemek yiyecek ve gülerek o masadan kalkabilecektir.”


Fotoğraf Galerisicomputer Haber Sitelerine Özel, Hızlı Güvenli Server - Bilgi için Tıklayınız

Bu haber 16/05/2018 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors